Prezentujemy czterdziesty trzeci numer „Magazynu Online Marketing” – magazynu w całości poświęconego tematyce marketingu internetowego! To wydawnictwo tworzone przez pasjonatów i cenionych specjalistów doskonale znających potrzeby rynku. Znajdziesz tu wiele aktualnych porad, które umożliwią Ci skuteczną promocję i sprzedaż w sieci.
Co znajdziesz w najnowszym numerze:
Jeśli zajmujesz się pozycjonowaniem, z pewnością zainteresują Cię trendy SEO w nadchodzącym 2019 roku. Algorytmy Google zmieniają się kilkaset razy w roku i nie jest łatwo za nimi nadążyć. Dlatego prezentujemy trendy, które niebawem okażą się dominujące. Pierwszym z nich są intencje zakupowe, czyli tendencja, która staje się coraz mocniejsza. Na czym polega? Otóż frazy kluczowe powinny uwzględniać całe zapytania wraz z elementem personalizacji. Google nada priorytet tym witrynom, które będą posiadać słowa związane z intencjami zakupowymi, dlatego nie należy ich ignorować. Warto też uwzględnić wyszukiwania głosowe, czy local SEO. Nadchodzące trendy SEO omawia Michał Brewczyński.
Przedstawiamy użyteczne wskazówki związane z Facebook Insights oraz innymi narzędziami analitycznymi. Dowiesz się, jak właściwie odczytywać statystyki oraz wyciągać z nich wnioski w celu podniesienia poziomu działań marketingowych. Klaudia Żyłka radzi, jakie narzędzia do analizy statystycznej warto wykorzystać. Dowiesz się m.in., że warto łączyć i analizować różne źródła danych, jak na przykład Facebook Insight oraz Google Analytics. Więcej informacji na ten temat znajdziesz wewnątrz artykułu.
Artur Jabłoński radzi również, jak poprawić swoje kampanie reklamowe na Facebooku. Omawia on drobne zmiany, które mają duże znaczenie. Wskazuje na konieczność dokładniejszego określenia remarketingu z rezygnacją opcji obejmującą 30 dni, a postawieniu na taką o zakresie 7 dni oraz wykluczeniu niezainteresowanych użytkowników. Sięgnij po artykuł pt. „Cztery rzeczy, które poprawią twoje kampanie reklamowe na Facebooku i sprawdź, co jeszcze należy zrobić.
„Eyetracking polega na śledzeniu i rejestracji spojrzeń użytkownika w trakcie prezentowania przedmiotu badań. Przedmiot ten może mieć zarówno postać fizyczną, jak i cyfrową” - wskazuje Anna Kiedrowska. Służą one analizie postrzegania serwisów, aplikacji oraz systemów przez użytkowników. Do takich badań wymagany jest eyetracker, obiekt poddawany badaniom oraz respondenci. Zwykle eyetrackery działają na zasadzie śledzenia ruchów gałek ocznych za pomocą kamer. Służą one m..in. do badania interfejsów w miejscu ich normalnego wykorzystania oraz w badaniach marketingowych, gdy należy zoptymalizować ustawień produktów na półkach sklepowych. Więcej szczegółów znajdziesz wewnątrz numeru!
W najnowszym wydaniu znajdziesz aż trzy artykuły na temat influencer marketingu. Nasi eksperci podpowiadają, jak najlepiej współpracować z digital influencerami. Dowiesz się, jak wybrać odpowiednią osobę biorąc pod uwagę jej zasięg, wizerunek oraz kanał komunikacji, w którym działa, a także jak mierzyć efekty prowadzonych działań. Magdalena Urbaniak z kolei radzi, w których branżach najlepiej wykorzystać influencer marketing. Po szczegóły zapraszamy do działu „Influencer marketing”.
Na łamach aktualnego numeru Franciszek Georgiew dzieli się swoją wiedzą na temat formatów reklamowych na Facebooku. Omawia on stosowanie statycznego obrazu w postaci galerii i zdjęć, wideo oraz formaty reklamowe kierujące na stronę www. Według niego ważne jest rozpoczęcie działań od ustalenia celu, przejście do kreacji, a na samym końcu wybór formatu. Poznaj szczegóły tego zagadnienia!
Olga Golonka omawia zmiany, które zajdą w customer experience za sprawą rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality). AR, czyli „cyfrowy obraz nałożony najczęściej na widok z kamery smartfona lub tabletu, wyświetlany na ekranie urządzenia w czasie rzeczywistym” wymaga zastosowania szerszego planu marketingowego. Podstawa to zrozumienie swoich użytkowników i tratowanie rozszerzonej rzeczywistości jako jedno z elementów marketingu mixu. Tylko wtedy możliwe jest osiągnięcie wysokiego poziomu customer experience.