Autor: Maciej Dutko

dr; przedsiębiorca, certyfikowany wykładowca Allegro. Autor książek Targuj się! Zen negocjacji, Biblia e-biznesu, Efekt tygrysa. Wykładowca na uczelniach biznesowych w całym kraju (studia podyplomowe i MBA). Twórca autorskiego szkolenia E-biznes do Kwadratu. Felietonista Onet.pl oraz Mensis.pl. Właściciel Grupy Dutkon.pl; w jej skład wchodzą m.in.: AkademiaInternetu.pl (blog i szkolenia dla e-biznesu), Audite.pl (poprawa skuteczności sprzedażowej ofert), Korekto.pl (firma edytorska), e-sklep RepublikaWiedzy.pl. Przez serwis WhitePress.pl uznany za jedną ze 100 najbardziej inspirujących osób polskiej branży interaktywnej.
 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Goń się, leszczu! Czyli 7 powodów, dla których nie kupię od Ciebie (cz. 2)

W poprzednim numerze rozpoczęliśmy egzorcyzmy i walkę z kilkoma demonami, które z doskonałymi wynikami psują biznes sprzedawcom internetowym.

Ale jest ich więcej – oto kolejne szkodniki, które – gdy już się zalęgną w naszych ofertach – będą skutecznie pozbawiać nas klientów i pieniędzy. Do boju!

Czytaj więcej

Goń się, leszczu! Czyli 7 powodów, dla których nie kupię od Ciebie (cz. 1)

Dokładnie 1300 – to liczba ofert (Allegro, e-sklepy, eBay, otoDom), jakie zbadałem i poprawiłem na zlecenie e-sprzedawców1 w ramach projektu Audite.pl. Oczywiście za pieniądze, i to niemałe. Do tego dochodzi kilkadziesiąt (a może i kilkaset) tysięcy „audytów konsumenckich” – czyli wyborów zakupowych, które każdy z nas dokonuje przez całe swoje życie.

Czytaj więcej

E-pokalipsa, czyli jak unicestwić swoją sprzedaż

E-sprzedawcy są tradycjonalistami: od lat z uporem seryjnego samobójcy powtarzają te same błędy, dziwiąc się przy tym, dlaczego klienci wolą kupować u (coraz częściej – droższej) konkurencji. Ci zaś, którzy prowadzą biznes świadomie, zamiast bezrefleksyjnie powielać niewłaściwe i niedziałające schematy, zbierają owoce.

Czytaj więcej

Efekt PEPSI… czyli 5 sposobów na wzrost sprzedaży, których nie doceniasz (cz. II)

W pierwszej części artykułu wprowadziłem Cię w metodologię PEPSI, pokazałem, jak minimalna poprawa tytułu może zwiększyć ruch nawet o 900% oraz wyjaśniłem, dlaczego warto ostentacyjnie porównywać swoje oferty do konkurencyjnych. Dziś pora na trzy kolejne tipy, które nie będą kosztowały Cię ani wiele czasu, ani złotówek, a dadzą nieziemskie wzrosty. 

Czytaj więcej

Efekt PEPSI… czyli 5 sposobów na wzrost sprzedaży, których nie doceniasz (cz. I)

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których śniło się wprawdzie filozofom, ale których znaczenia mali i średni e-sprzedawcy często nie doceniają. Tymczasem to właśnie w tych pozornie błahych elementach czai się prawdziwy potencjał poprawy Twoich wyników w e-handlu. Zainteresowany? 

Czytaj więcej