Autor: Tomasz Starzyński

Prezes zarządu i managing partner w Up & M ore. Odpowiada za rozwój agencji oraz koordynuje pracę działów SEM/SEO i paid social. Nadzoruje wprowadzanie nowych produktów i narzędzi reklamowych w firmie oraz automatyzację kampanii. Z marketingiem efektywnościowym związany jest od 2005 r. Jest ekspertem w dziedzinie SEO/SEM, e-commerce, marketingu i reklamy internetowej, posiada też certyfikaty Google Analytics i Google Ads. Od 2014 r. prowadzi zajęcia reklama online na kierunku logistyka mediów na Uniwersytecie Warszawskim.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

TOP 8 sposobów na promocję mobilnej aplikacji

Tylko na dwa największe systemy operacyjne dostępnych jest obecnie ponad 4,4 mln aplikacji1. Na telefonie mamy zainstalowanych średnio ok. 40 aplikacji mobilnych, jednak prawie 90% czasu poświęcamy na korzystanie z 18 z nich. Mocno różni się to w grupach wiekowych, bo millenialsi potrafią posiadać ponad 67 aplikacji. Statystyka w tym zakresie wydaje się liniowa, im starsza grupa, tym krótszy czas użytkowania aplikacji i mniejsza ich liczba2.

Czytaj więcej

Zapomnij o instalacjach. Przejdź na wyższy poziom analityki w aplikacjach mobilnych

Nie będzie odkryciem stwierdzenie, że elementem dobrej strategii promocji aplikacji mobilnej powinna być w pełni wdrożona analityka, która umożliwi zbieranie danych o użytkownikach, analizę ich zachowania, weryfikację wyznaczonych targetów oraz optymalizację kampanii. Natomiast nie narzędzia będą tutaj kluczowym elementem, a przede wszystkim dobry plan, zrozumienie i wybór metryk oraz regularny proces przekładania analityki na biznes.

Czytaj więcej

Marketing aplikacji mobilnej – jak wypromować aplikację krok po kroku

mPay S.A. to polski dostawca płatności mobilnych, działający na rynku od 10 lat. Jego flagowym produktem jest uruchomiona w 2015 roku aplikacja mPay, umożliwiająca m.in. zakup biletów komunikacji miejskiej czy płacenie za parkowanie. Dzięki niej użytkownicy oszczędzają czas, który trzeba było poświęcić na stanie w kolejce do kiosku czy szukanie drobnych, oraz pieniądze – aplikacja umożliwia dokonanie płatności za faktycznie wykorzystany czas parkowania, a nie jak w przypadku parkometrów – za tyle, za ile z góry zapłaciliśmy. Aplikacja mPay dostępna jest dla trzech najważniejszych systemów operacyjnych: Androida, iOS oraz Windows’a. Wg danych z Cashless.pl, w pierwszym kwartale 2017 r. udział mPay w rynku mobilnych płatności za bilety komunikacji miejskiej wynosił 1,60%.

Czytaj więcej