Autor: Kamil Bolek

CMO, LifeTube Ekspert w zakresie wykorzystania influencerów w komunikacji marki, CEO w LifeTube – największej jednonarodowej sieci partnerskiej YouTube w Europie. Wcześniej head of communication w indaHash – międzynarodowej platformie do wspołpracy marek z influencerami.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Psychologia i perswazja w wideomarketingu

Wideo stało się jednym z najpopularniejszych nośników komunikacji marketingowej (choć nie tylko) ostatniego czasu. „Zdalna rzeczywistość” spowodowała, że wszyscy zaczęliśmy mówić do kamerek, uczyć się z wideo, czerpać z niego rozrywkę, coraz więcej firm zaczęło prowadzić swoje kanały na YouTubie, a youtuber stał się całkiem popularnym zawodem. Wideomarketing rozprzestrzenił się również na inne obszary marketingu – wykorzystywany jest masowo nie tylko w social mediach, ale i PR, mailingach, employer brandingu, działaniach CSR, search (SEO) oraz w typowo performance’owych działaniach sprzedażowych.

Czytaj więcej

Instrukcja profesjonalnego influencer marketingu. Jak powstają najlepsze kampanie z influencerami?

Rynek influencer marketingu rośnie – to fakt. Im więcej twórców i metod współpracy z nimi, tym bardziej jaskrawy staje się podział między „influencerami wanna-be” a profesjonalnymi twórcami internetowymi. Czas odróżnić partyzanckie lokowania u instamodelek od strategicznych, ustandaryzowanych działań dużych marek oraz profesjonalnych agencji. Przekonaj się, jak krok po kroku przygotowuje się te drugie. 

Czytaj więcej

Jak określać KPI i monitorować efekty przy współpracy z influencerami?

Rynek influencer marketingu nadal dynamicznie się rozwija. Coraz więcej osób nazywa siebie influencerami. Rośnie też zapotrzebowanie ze strony klientów i pośredników. Trudno również nie zauważyć pogłębiającej się różnicy między „wanna-be” a profesjonalnym influencer marketingiem, od którego wymaga się konkretnych i przewidywalnych wyników. Nie wystarczy już tylko zsumować followersów, zasięgu czy liczby reakcji. Obecnie poprzez wynik rozumie się konkretne ROI, mierzalny wpływ na wizerunek czy bezpośrednie konwersje. Influencer marketing przestaje być już tylko „dodatkiem” i staje się pełnoprawnym, profesjonalnym i przede wszystkim mierzalnym działaniem marketingowym.

Czytaj więcej

Jak wylansować projekt wideo online od A do Z?

Aż 70% z 28,5 mln internautów w Polsce aktywnie korzystało z YouTube’a  w lutym tego roku (Gemius/PBI). Jednak gdy przeanalizujemy widoczność marek w mediach społecznościowych, wszystkie znajdziemy na Facebooku (czasem na Instagramie), a jedynie kilka prowadzi aktywnie własny kanał na YouTube. Najwyższy czas podbić „nowe” terytorium i wykorzystać atuty platformy, która jest drugą największą wyszukiwarką na świecie oraz medium, za pośrednictwem którego konsumenci najczęściej sprawdzają opinie o produktach i usługach. Aby to zrobić, warto zainwestować w długoterminowe działanie porównywalne do… budowania własnej telewizji. Jak stworzyć udany firmowy kanał na YouTube i budować brand poprzez wideo?

Czytaj więcej

Psycho influencer marketing – jak budować emocje, zachować wiarygodność i wspomóc perswazyjność influencerów

Istnieje ogromna ilość badań z psychologii i neuromarketingu, które tłumaczą zjawisko influencerów. W LifeTube i TalentMedia odrobiliśmy zadanie domowe i wybraliśmy te, które mogą znacząco wpłynąć na wyniki kampanii z influencerami oraz pomóc w osiągnięciu zdecydowanie lepszych efektów w zakresie perswazyjności czy wiarygodności komunikacji Twojej marki.

Czytaj więcej

Influencer marketing w trzech krokach

Porównując influencer marketing i inne działania digitalowe prowadzone przez agencję LifeTube, wiemy, że współpraca z youtuberami daje o 3,2 razy więcej wygenerowanych leadów, 6 razy więcej zaangażowanych do różnych akcji odbiorców, a przy tym aż 3,5 razy mniejszy koszt dotarcia do użytkownika(!). Pytanie nie brzmi już, czy warto współpracować z digital influencerami, tylko jak to robić najlepiej. Tego nauczysz się, dzieląc swoje kampanie i podejście do nich na trzy odpowiednie kroki.

Czytaj więcej