Autor: Edyta Kowal

Ekspertka z zakresu doradztwa strategicznego, content marketingu, social mediów oraz niestandardowych form komunikacji marek konsumenckich i SaaS-ów B2B. Najczęściej wspiera je „od środka” jako tzw. shadow consultant. Szczególnie lubuje się w projektowaniu procesów usprawniających współpracę marketingowo-sprzedażową. Jurorka PoCMA (Power of Content Marketing Awards) oraz polskich eliminacji do Young Lion Competition w Cannes i Eurobest Young Creatives Integrated Competition. Między 2021-2023 Brand & Marketing Communication Director w Displate, wcześniej m.in. odpowiadała za strategię marketingową i content marketingową Prowly na rynku globalnym i prowadziła międzynarodowy serwis poświęcony public relations. Była redaktor naczelna portalu branżowego o public relations Proto. Po godzinach prowadzi podcast Szczypta.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Robisz podcast? Zatrudnij asystenta AI

Jak AI może wesprzeć nas w produkcji i promocji podcastów? Co wniesie na etapie analizy danych? Jak wypada podcast w 100% opracowany przez sztuczną inteligencję? Czego na razie nie chcemy jej oddelegować i dlaczego? O tym rozmawiam z Karolem Stryją, Michałem Stanisławkiem i Kamilem Sołdackim.

Czytaj więcej

Efektywna kampania, czyli jaka?

Wszyscy wiemy, co doda Ci skrzydeł, że głodny nie jesteś sobą i „prawie” robi wielką różnicę. Dobra kampania marketingowa potrafi zapaść w pamięć i budzić emocje, ale to nie zawsze oznacza, że jest efektywna. Co to znaczy okiem jurorów Effie i jaka nauka z tego płynie?

Czytaj więcej

Jak tworzyć zasięgowe i angażujące podcasty?

Słuchacze z całego świata mogą dziś wybierać spośród ponad 2,9 mln tytułów. Tylko na platformie Spotify liczba podcastów w ciągu zeszłego roku wzrosła o prawie 1,5 mln. I jakby na ten hype nie patrzeć, koniec końców o sukcesie podcastu decydują – jak w przypadku każdego dobrego contentu – pomysł, jakość, użyteczność i odpowiednio dopasowana dystrybucja. To one budują zasięg i zaangażowanie.

Czytaj więcej

Odbiorca sam podpowiada, czego najchętniej by się od Ciebie dowiedział

Serio – to nie jest rocket science. W dobrym contencie chodzi o to, żeby opowiedzieć historię, która zainteresuje odbiorcę i zatrzyma go u nas na dłużej, „sprzeda” nasz brand lub produkty. Dlatego tak ważne jest, żebyś wsłuchał się w to, o co Twój odbiorca pyta. Oczywista oczywistość – aż głupio nie spróbować, prawda?

Czytaj więcej

Sztuka pozyskiwania wartościowego leada

Proces pozyskiwania wartościowego leada angażuje absolutnie wszystkich na linii marketing – sprzedaż – customer success. Od czego zacząć, na co zwrócić uwagę? Wszak lead leadowi nierówny, a sama ich segmentacja nie wyczerpuje tematu. W tym tekście podpowiem, gdzie i jak szukać ścieżek dotarcia, jak precyzyjnie zaplanować całość procesu, a także jak włączyć w prace cały zespół, aby ruszyć z miejsca i skutecznie mierzyć efektywność swoich działań.

Czytaj więcej

Tone of voice: mokry sen copywritera czy mocny element składowy identyfikacji wizualnej?

Tone of voice – 20 lat temu żadna zbitka słów nie obiecywała tak wiele. Orange na krótko zdecydowało się na małe litery w logotypie, a brytyjski producent telefonów Phones 4u na nazwę wykorzystującą język mówiony. Czy dziś kogoś to jeszcze obchodzi? Kiedy tone of voice ma znaczenie i jak sprawić, by mocno wspierał przesłanie brandu?

Czytaj więcej

Jak marki wykorzystują e-PR w komunikacji online? 5 inspirujących przykładów

Artykuł przedstawia 5 marek, które nie tylko potrafią zadbać o swój wizerunek i rozpoznawalność w sieci, ale swoimi działaniami wyznaczają trendy i inspirują innych.

Czytaj więcej

Automatyzacja w PR to nie zło. O ile jej właściwie użyjesz

Kiedy pada hasło „PR automation”, większość PR-owców obrusza się i podkreśla, jak odległymi od siebie galaktykami są te dwa sformułowania. PR to relacje uwzględniające pewien savoir-vivre, który gwarantuje sukces i obustronną satysfakcję.

Czytaj więcej

Jak pisać, by angażować? Złote zasady redaktora online

Jak pisać do online’u, by angażować? Są tacy, którzy powiedzą Ci, że albo „to masz”, albo daruj sobie i nawet nie zaczynaj. Jak dla mnie, możesz być zarówno przekonany o swojej świetności, jak i w siebie nie wierzyć – tych kilka zasad prędzej czy później Ci się przyda. 

Czytaj więcej