Autor: Marek Staniszewski

założyciel Heuristica Certyfikowany trener biznesu, wykładowca, doradca i autor. Pasjonat strategii komunikacji. Doświadczenie zdobywał w międzynarodowych agencjach kreatywnych (Ogilvy, Young & Rubicam, Havas), gdzie pełnił funkcję m.in. szefa strategii, wiceprezesa (Y&R) czy szefa oddziału badań i doradztwa strategicznego (BAV Consulting, Significance). Zarządzał również działem marketingu w firmie Canal+. Jako wykładowca i trener, prowadził zajęcia m.in. w: ICAN Institute – HBP, WSKiM im. J. Giedroycia, SMR przy Akademii L. Koźmińskiego czy Akademii Questus. Współtworzył formułę i program oraz jest wieloletnim wykładowcą branżowej Szkoły Strategii Marki przy SKM/SAR.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak budować digitalowe historie? Storytelling w praktyce e-marketera 2022

Doskonale pewnie pamiętasz, jak wiele niewiadomych pojawiło się wraz z wybuchem pandemii COVID-19. Szczególny niepokój odczuwały wówczas m.in. osoby, które kupiły lub zamierzały właśnie kupić nowe auto. Obawiały się, czy utrzymają zatrudnienie i będą np. w stanie spłacać zaciągnięte zobowiązanie. I do takich klientów na rynku amerykańskim trafiła wówczas opowieść przygotowana przez markę Ford.

Czytaj więcej

Z technologią pod wiatr?

Redaktor prowadzący niniejszego magazynu zaprosił mnie do napisania felietonu. Z zaproszenia postanowiłem skorzystać, traktując je zarazem jako wyzwanie. Wyzwanie dlatego, że na marketingu online i świecie digital znam się dokładnie tyle, co lemury na chemii organicznej. Czyli coś tam wiem i czuję. Bo lemury przed prawami chemii organicznej w żaden sposób nie uciekną i na pewno praw tych doświadczają na co dzień. Tyle tylko, że raczej rzadko podejmują na ten temat refleksję. Nie mówiąc już o tym, jaką rzadkością są lemurze publikacje w tym temacie. Prośba wydała mi się zatem znakomitą okazją do refleksji, zwłaszcza że podsunął mi już gotowy temat. Ułatwiając zadanie, napisał bowiem: „Może jakieś spostrzeżenia ze styku digital – offline?”. A że na taki temat w życiu nie myślałem, to jest w końcu okazja.

Czytaj więcej