Dział: Temat numeru

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak zaprojektować skuteczną kampanię sprzedażową dla e-commerce w roku 2024? Kodeks dobrych praktyk

Czy w roku 2024 po okresie, który śmiało możemy określić czasem sztucznej inteligencji (AI), planowanie kampanii sprzedażowej różni się czymś od tego, jakie projektowaliśmy wcześniej? Myślę, że tak, i nie chodzi tu tylko o AI. W dobie wielu nowych możliwości, a także coraz droższych mediów i większej konkurencji planowanie działań online i strategiczne podejście będą kluczowe.

Czytaj więcej

Optymalizacja strategii e-commerce w Meta: algorytmy, cele, targetowanie i formaty

W dobie cyfryzacji, stale rosnącego globalnie rynku sprzedaży internetowej oraz rozwoju sztucznej inteligencji, działania marketingowe w mediach społecznościowych (a w szczególności działania reklamowe) stały się nieodłącznym elementem strategii marketingowych wielu firm. W tym artykule skupię się przede wszystkim na ekosystemie Meta, natomiast wiele przytoczonych tutaj zasad jest aplikowalna do innych kanałów.

Czytaj więcej

Podsumowanie 2023 r. na Instagramie

Newsy sportowe, memy i Pandora Gate – takie treści budziły największe zainteresowanie i zaangażowanie na Instagramie w minionym roku.

Czytaj więcej

Podsumowanie 2023 r. na polskim Facebooku

W minionym roku profile czołowych polskich mediów były tymi naj: najbardziej angażujące, najszybciej rosnące i najczęściej postujące. Opuściły podium jedynie w nielicznych kategoriach, jak np. obsługa klienta.

Czytaj więcej

Zmiany, wyzwania technologiczne i ruch na rynku. Podsumowanie roku 2023 i prognozy na 2024

Odpowiedzią na potrzeby marek, które chcą docierać do odbiorców i prowadzić z nimi profesjonalny dialog, są działania digital PR. Za ich pomocą marki „opakowane” w atrakcyjny przekaz docierają do swoich klientów tam, gdzie poszukują oni wiadomości o świecie, produktach czy rozrywki.

Czytaj więcej

Performance marketing w roku 2024 – co musisz wiedzieć?

Afera Cambridge Analytica, w wyniku której Donald Trump został prezydentem Stanów Zjednoczonych, zaowocowała znacznie większym pochyleniem się nad kwestiami prywatności i spowodowała, że zaczęto patrzeć na ręce Big Techom pokroju Google oraz Facebooka. Dyskusja o kwestiach etycznych wykorzystania danych przez molochy z Doliny Krzemowej trwa do dziś i wciąż pojawiają się jej nowe reperkusje w coraz to większej liczbie.

Czytaj więcej

Content marketing bez specjalistycznych narzędzi – czy to możliwe?

Internet tonie w artykułach przedstawiających narzędzia niezbędne do pracy content marketera, ale nikt nie pisze o tym, jak obyć się bez ich pomocy. Czy to w ogóle możliwe? Jakie działania można przeprowadzić bez ulubionych tooli?

Czytaj więcej

Re-commerce, jak nie spóźnić się na kolejną podróż w świecie e-commerce?

Po fali popularności e-commerce i pomniejszych jego rodzajów, jak m-commerce (handel elektroniczny na urządzeniach mobilnych) oraz q-commerce (handel elektroniczny z dostawą maksymalnie w ciągu godziny) znaczenia nabiera kolejne zjawisko. Re-commerce to handel używanymi towarami, które znajdują nowych nabywców, a ci w razie potrzeby naprawiają je, wykorzystują, poddają recyklingowi lub odsprzedają. W szerszym zatem rozumieniu do re-commerce zaliczamy również wypożyczanie, wielokrotne uzupełnianie, naprawę, odsprzedaż i zwrot zużytych towarów. Obrót takimi rzeczami może mieć miejsce nie tylko w internecie, ale również w kanale tradycyjnym. Wbrew pozorom, re-commerce nie jest nowością – znamy go już bowiem od wielu lat pod szyldem wyprzedaży garażowych czy pchlich targów, z tą różnicą, że obserwujemy masowe przeniesienie tej gałęzi handlu do internetu, a dodatkowo wiele firm rozwija ten kanał, tworząc całkiem nowe modele biznesowe.

Czytaj więcej

Zakaz stosowania geoblokowania w sprzedaży online – wpływ przyjętego przez parlament europejski raportu na branżę audiowizualną i widzów

Niniejszy artykuł jest kontynuacją i rozwinięciem artykułu Zakaz stosowania geoblokowania w sprzedaży online – co osiągnięto i co nas może czekać z wydania grudniowego „Magazynu Online Marketing”. Artykuł odnosi się do raportu (dalej: Raport) Parlamentu Europejskiego (dalej PE) dotyczącego wdrożenia rozporządzenia o zakazie geoblokowania na jednolitym rynku cyfrowym (dalej: Rozporządzenie).

Czytaj więcej

Targetowanie w świecie cookieless: Privacy Sandbox

Zgodnie z aktualną komunikacją już w 2024 r. Google planuje rozpocząć wycofywanie 3rd party cookies. To wydarzenie będzie mieć poważne konsekwencje zarówno dla marketerów, firm technologicznych, agencji, jak i samych konsumentów. Warto zadać zatem pytanie: Jaka przyszłość nas czeka?

Czytaj więcej

Reklama display w 2024 – prognozy

Analizując kolejne raporty IAB PWC AdEx, trudno oprzeć się wrażeniu, że reklama display powoli zaczyna tracić udziały w rynku. Co prawda, podsumowanie całego 2023 r. jest jeszcze przed nami, to analizując historyczne raporty, możemy zaobserwować negatywny trend dla reklamy display.

Czytaj więcej

To nie będzie artykuł o kolejnych predykcjach nt. trendów w content marketingu na 2024 r.

Corocznie, na przełomie listopada i grudnia, internet zalewają artykuły na temat tego, co wydarzy się w świecie marketingu. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o predykcje trendów content marketingowych w kolejnym roku. Co warto wiedzieć, aby nie wróżyć z fusów i odejść od stwierdzeń „kolejny rok mobile” czy właściwiej „kolejny rok pod znakiem AI”. O tym dowiesz się poniżej.

Czytaj więcej