Dział: Temat numeru

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak dobierać formaty display i wideo, by budować zasięg i zaangażowanie?

Kampanie budujące zasięg i zaangażowanie są cały czas bardzo istotnym elementem działań online. To one budują górę lejka zakupowego i informują o nowych produktach oraz usługach potencjalnych konsumentów. Bez zbudowania zasięgu i świadomości istnienia danego produktu szanse na sukces komercyjny są dużo mniejsze.

Czytaj więcej

Trzy proste kroki, jak zwiększyć skuteczność swoich działań dzięki danym mobilnym

Jeśli realizujesz działania online’owe, lecz sukces Twoich kampanii odbywa się w offline’ie, prawdopodobnie stoisz przed ogromnym wyzwaniem udowodnienia rezultatów Twoich działań. Dodatkowo, rosnąca w ostatnim czasie presja na efektywność budżetów marketingowych (i mierzalność ROI) wcale nie ułatwia Twojego zadania. Z pomocą może przyjść jednak odpowiednie wykorzystanie danych mobilnych.

Czytaj więcej

Przegląd sposobów targetowania reklamy mobilnej – te bardziej i te mniej oczywiste

Reklamy są wszędzie – denerwują, irytują, drażnią i wzburzają. Najchętniej byśmy je pomijali lub zamykali, żeby jak najszybciej się ich pozbyć. Dlaczego tak się dzieje? Najczęstszym powodem jest to, że nie są właściwie dopasowane do użytkownika, nie wydają się interesujące, nie odpowiadają potrzebom, nie trafiają w dobry moment, czy nie są precyzyjnie wyselekcjonowane. I właśnie dlatego z perspektywy marketingu tak ważne jest targetowanie reklam, by miały one szanse osiągnąć zamierzony efekt. Możliwości mamy naprawdę wiele. W celu zobrazowania tego zagadnienia podzielmy je na kilka kategorii.

Czytaj więcej

Jak przygotować mediaplan w social mediach na 2023 r. – o czym pamiętać, a czego unikać?

Rozpoczynasz planowanie działań mediowych w kanałach społecznościowych na 2023 rok? Zobacz co musi znaleźć się na Twojej liście, a z czego warto zrezygnować - od ustawiania budżetów poprzez optymalizacje, rekomendowane formaty, umiejscowienia i targetowanie oraz bieżące i nadchodzące trendy.

Czytaj więcej

Atrybucja w google analytics 4

Google Analytics 4 wprowadza odmienne zasady atrybucji w porównaniu z Universal Analytics. W GA4 pojawiają się nowe raporty i wymiary, co przy pierwszym zetknięciu może być nieco przytłaczające. Spróbujmy oswoić się z nową terminologią i zrozumieć, co się za nią kryje.

Czytaj więcej

Jak wybrać platformę zakupu programmatycznego w zależności od budżetu reklamowego

Pandemia mocno przyspieszyła digitalizację całych sektorów gospodarki, które do tej pory wdrażały zmiany cyfrowe wolno lub wcale. Zwróciła również uwagę marketerów na sposoby promocji i narzędzia, które do tej pory nie były szeroko wykorzystywane.

Czytaj więcej

Co w Google Ads piszczy? Trendy dominujące w 2022 r. w Google Ads

System reklamowy Google mimo upływu lat jest nadal najbardziej dynamicznie rozwijającym się systemem reklamowym. Kiedy dodamy do tego wysoką skuteczność w wielu branżach i bezkonkurencyjne zasięgi, mamy tylko jeden wniosek: warto trzymać rękę na pulsie. Nowości mogą okazać się ciekawą przewagą nad konkurencją, a świadomość zmian pozwoli unikać pułapek. Dlatego ten artykuł pozwoli Ci lepiej zrozumieć ostatnie trendy i zmiany, aby przygotować Cię na kolejny rok z Google Ads.

Czytaj więcej

Kryptoreklamy w social mediach, czyli influencerzy vs. UOKIK

Od września ubiegłego roku jesteśmy świadkami batalii, jaką toczy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKIK) o zapewnienie przejrzystości treści zamieszczanej w mediach społecznościowych przez powszechnie rozpoznawalne osoby. Mowa tu przede wszystkim o tzw. treściach sponsorowanych, które potencjalnie mogą stwarzać zagrożenie wprowadzenia w błąd użytkowników mediów społecznościowych.
 

Czytaj więcej

Jak zaplanować skuteczną kampanię brandingową online na 2023 r.?

Niekorzystna prognoza gospodarcza na 2023 r., postępujące zmiany na rynku reklamowym oraz rosnące oczekiwania konsumentów zwiastują marketerom rok pełen wyzwań. Właściciele marek szukają algorytmu, który pozwoli przygotować komunikację brandingową na nadchodzące miesiące, tak by była ona możliwie skuteczna. Co prawda, nie ma jednego rozwiązania na wszystkie potrzeby, ale poniższa lista kilku wskazówek powinna ułatwić planowanie kampanii w roku 2023.

Czytaj więcej

Zazieleńmy marketing: ekokampanie jako odpowiedź na potrzeby nowych generacji konsumentów

Według danych zebranych przez ekspertów z Trivium Packaging w materiale 2021 Global Buying Green Report, większość kupujących z generacji Z oczekuje od brandów podejmowania działań o charakterze zrównoważonym: zadbania o wprowadzenie opakowań biodegradowalnych lub z materiałów pochodzących z recyklingu, poruszania tematu odpowiedzialnego transportu produktów lub... wdrożenia ekozmian już na poziomie produkcji danego wyrobu i pracy nad nim. Co ciekawe, jak pokazuje to samo badanie – ponad 80% ankietowanych zdaje sobie sprawę z tego, że takie oczekiwania wiążą się często z koniecznością poniesienia większych kosztów przez klienta końcowego – i są gotowi te nakłady finansowe ponieść.

Czytaj więcej

Jak planować kampanie reklamowe online na 2023 r.?

Planując kampanię reklamową w SEO, należy zacząć od wyznaczenia punktu startowego: czy zaczynamy kompletnie od zera, budując swoją markę w wynikach organicznych czy też jest to plan zakładający dalszy rozwój tego, co już wypracowaliśmy.

Czytaj więcej

Kampania sprzedażowa z influencerem w 2023 r. – o czym pamiętać?

Bieżący rok upływa pod znakiem sukcesywnej profesjonalizacji branży influencer marketingu. Duży udział miał w tym Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który wziął pod lupę poczynania popularnych twórców. Nie obyło się bez kilku kar dla topowych nazwisk. To ważne zmiany w kontekście prawa warunkującego rozpowszechnianie materiałów reklamowych. Zarówno twórcy, jak i reklamodawcy wyciągnęli wnioski i dostrzegli wagę rzetelnej weryfikacji. W konsekwencji branża influencer marketingu stopniowo pozostawia za sobą błędy młodości i jest gotowa, by wkroczyć w dojrzały wiek.

Czytaj więcej