Autor: Marta Michałowska

Head of Content & Communication w Linker Cloud

Z marketingiem związana od ponad 6 lat. Doświadczenie zdobywała m.in. w branży ubezpieczeniowej i technologicznej. Ma również perspektywę agencyjną. Doktorantka i wykładowca akademicki na Uniwersytecie Warszawskim, mentorka w inkubatorze technologicznym Youth Business Poland. Autorka tekstów w magazynach „Nowa Sprzedaż”, „Social Media Manager”, „Online Marketing Magazyn”, „Marketer+” i portalach Marketing przy Kawie, Interaktywnie.com, G2 Crowd i Grafmag. Prelegentka na konferencjach, m.in. na Internet Beta.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak dbać o kwestie społeczne w marketingu?

Co było pierwsze, jajko czy kura? Czy najpierw pojawił się zalążek marketingu społecznego – czy też takie działania zostały na nas wymuszone przez samych konsumentów? Jak podejść do tematu mądrze, by nie zostać oskarżonym o społeczną ściemę czy greenwashing i, paradoksalnie, nie stracić w oczach odbiorców zamiast zyskać? I właściwie jakie kwestie społeczne należy podnosić?

Czytaj więcej

Zazieleńmy marketing: ekokampanie jako odpowiedź na potrzeby nowych generacji konsumentów

Według danych zebranych przez ekspertów z Trivium Packaging w materiale 2021 Global Buying Green Report, większość kupujących z generacji Z oczekuje od brandów podejmowania działań o charakterze zrównoważonym: zadbania o wprowadzenie opakowań biodegradowalnych lub z materiałów pochodzących z recyklingu, poruszania tematu odpowiedzialnego transportu produktów lub... wdrożenia ekozmian już na poziomie produkcji danego wyrobu i pracy nad nim. Co ciekawe, jak pokazuje to samo badanie – ponad 80% ankietowanych zdaje sobie sprawę z tego, że takie oczekiwania wiążą się często z koniecznością poniesienia większych kosztów przez klienta końcowego – i są gotowi te nakłady finansowe ponieść.

Czytaj więcej

Content w e-commerce – od microUX po copywirting. Dobre i złe praktyki

Czy da się prowadzić e-commerce bez contentu? Jeśli już zacierasz ręce w poszukiwaniu ewentualnych oszczędności, spieszę donieść, że... nie. Jest to jednak dobra wiadomość – treści napisane zgodnie z contentową sztuką i prawidłowo dalej wypromowane potrafią być prawdziwym asem w rękawie wielu firm sprzedających online. Słowem kluczem w tej zależności jest jednak pierwsza część tego zdania: nie wystarczy bowiem pisać „czegokolwiek” i liczyć na sukces. Do pozyskania nowych leadów i zbudowania lojalności zdobytych wcześniej klientów będzie Ci potrzebna właściwie przygotowana strategia contentowa, skupiająca się zarówno na aspektach związanych z microUX, jak i szerszym copywritingiem.

Czytaj więcej

Design (i przyjaciele) w służbie sprzedaży: krótkie historie o idealnym związku prowadzącym do zdobycia leadów

Czasami klienci rezygnują z zakupów – i to ze względów innych niż zbyt wysoka cena oferowanych produktów, słaba jakość sprzedawanego towaru lub brak sposobu płatności albo dostawy, który by ich satysfakcjonował. Jesteś ciekawy, dlaczego tak się dzieje?

Czytaj więcej

Małe jest piękne – o magii copy w wersji mikro

Kojarzycie powiedzenie „małe dzieci – mały kłopot, duże dzieci – duży kłopot”? W świecie (micro) contentu rzeczywistość wygląda dokładnie na odwrót – bo jak znaleźć wyłącznie właściwie słowa – bez dodawania czegokolwiek, co może zostać uznane za zbędne – i mieć pewność, że zostaniemy właściwie zrozumiani? Jak zaprojektować tekst, aby komunikat był jednocześnie klarowny, zabawny i zgodny z tone of voice brandu? W UX słowa naprawdę mają moc – sprawdźmy więc, jak ją właściwie wykorzystać.

Czytaj więcej

Contentowe występy gościnne, czyli jak pisać treści, które będą publikowane i szeroko udostępniane… u innych

Zacznijmy od dobrze znanej wszystkim mądrości ludowej – „Gość w dom, Bóg w dom”. Parafrazując ją do marketingowych realiów i dostosowując do współczesnego języka, nie pozostaje mi nic innego, jak podsumować już na wstępie – piszmy posty gościnne, bo warto!

Czytaj więcej

Platforma Medium, czyli gdzie się chwalić contentem?

Jeżeli content jest królem, to sztuka dzielenia się nim z szerszą publicznością – królową, jeśli nie boginią. Jako etatowi contentowcy uwielbiamy treści – mamy sto pomysłów na ich tworzenie i dopracowanie w taki sposób, aby współgrały ze strategią marki, wpływały na poprawienie jej wizerunku oraz budowały trwałe relacje z potencjalnymi i obecnymi klientami czy partnerami.

Czytaj więcej

Nowe życie starego contentu – 3 porady dotyczące odświeżania dawnych treści

Jako marketer i copywriter tworzysz w swojej codziennej pracy niezwykle dużo zróżnicowanych treści – od contentu znajdującego się na stronie internetowej, poprzez materiały wysyłane klientom, do coraz popularniejszych wpisów edukacyjnych na firmowych blogach. Niestety, niezależnie od tego, jak dokładnie je przygotowujesz, ile ciekawych materiałów znajdziesz i ile dodasz do nich linków, po pewnym czasie teksty ulegają dezaktualizacji.

Czytaj więcej