W kwietniowym wydaniu czasopisma Online Marketing czeka na Ciebie 15 narzędzi SEO przydatnych każdego dnia, które usprawniają pracę na wielu płaszczyznach. Poddajemy porównaniu LinkedIn ads oraz Facebook ads. Jeśli zastanawisz się, który portal jest dla Ciebie lepszy, koniecznie przeczytaj nasz artykuł, który pomoże Ci podjąć decyzję. Dowiesz się również, jak zbudować portal, który wspiera sprzedaż, jak projektować angażujące serwisy poradnikowe i sprzedawać treścią oraz co marketer musi wiedzieć przy przenoszeniu strony lub gruntownej modernizacji. Podpowiadamy też, jaka powinna być nazwa marki w nowej, pandemicznej rzeczywistości. Skorzystaj z naszych rad i ciesz się chwytliwą nazwą. Zapraszamy do lektury!
PRZEKUWANIE WIZYT W LEADY
Jedną z głównych składowych sukcesu każdej kampanii jest stworzenie odpowiedniej landing page (w języku polskim nazywanej też stroną lądowania czy stroną docelową). Istnieje wiele sposobów sprowadzania ruchu na daną stronę – m.in. działania SEO, SEM, kampanie PPC czy mailingi. Ale to atrakcyjny wygląd, treści i przejrzystość landing page wzbudzają określone emocje i zachęcają naszą grupę docelową do wykonania konkretnych działań. Dobrze zaprojektowana strona landingowa jest nieocenionym wsparciem konwersji, niezależnie od tego, w jaki sposób ją definiujemy. Jednak czym właściwie jest „odpowiednia” landing page? By móc odpowiedzieć na to pytanie, przyjrzyjmy się bliżej rodzajom stron docelowych, narzędziom do ich tworzenia oraz dobrym praktykom ich projektowania i testowania.
ANALIZA LEJKÓW SPRZEDAŻOWYCH I MODELI ATRYBUCJI
Użytkownicy dokonujący zakupów przez internet są coraz bardziej świadomi podejmowanych decyzji, a ponadto wiedzą, jakie witryny internetowe można odwiedzić w celu weryfikacji cen, ofert oraz jakości zamawianych produktów bądź usług. Internet jest źródłem inspiracji zakupowych, opinii i informacji o produktach oraz substytutach oferowanych przez konkurencję. Porównanie cen u poszczególnych dostawców zajmuje kilkanaście sekund, a zakupy można robić praktycznie na całym świecie. Użytkownicy rzadko kiedy decydują się na zakup przy pierwszym zetknięciu się z reklamą, a możliwości internetu powodują, że ścieżki prowadzące do transakcji stają się coraz dłuższe. Zrozumienie i wykorzystanie atrybucji w odpowiedni sposób staje się Świętym Graalem, szczególnie na rynku e-commerce.
MIĘDZY UŻYTECZNOŚCIĄ A MODĄ
W trakcie procesu tworzenia stron internetowych głównym celem projektantów jest dostarczenie użytkownikom rozwiązań umożliwiających realizację ich celów. Aby tak się stało, wykorzystują narzędzia sprzyjające efektywnej i przyjaznej eksploracji. Musimy przecież pamiętać, że funkcjonalność może się przekładać – choćby w e-commerce – na rentowność biznesu. Czasem istotną rolę odgrywa też walor estetyczny. To wszystko natomiast są czynniki zmieniające się w czasie. Sprawdź wskazówki i dobre praktyki oraz trendy odpowiadające bieżącym zjawiskom rynkowym i społecznym.