Autor: A. K. Sar (RASKA)

Zawodowo specjalista w zakresie zarządzania i sprzedaży. Prywatnie spełniona mama nastolatki. Wolny czas poświęca, dając upust swym marzeniom poprzez spisywanie wolnych myśli i kontemplując. W swoim dorobku wydawniczym posiada thriller psychologiczny M z 2014 oraz KORPOFACE z 2019 r.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Między użytecznością a modą Strony internetowe – trendy 2021

W trakcie procesu tworzenia stron internetowych głównym celem projektantów jest dostarczenie użytkownikom rozwiązań umożliwiających realizację ich celów. Aby tak się stało, wykorzystują narzędzia sprzyjające efektywnej i przyjaznej eksploracji. Musimy przecież pamiętać, że funkcjonalność może się przekładać – choćby w e-commerce – na rentowność biznesu. Czasem istotną rolę odgrywa też walor estetyczny. To wszystko natomiast są czynniki zmieniające się w czasie. Oto kilka wskazówek i dobrych praktyk oraz trendów odpowiadających bieżącym zjawiskom rynkowym i społecznym. 

Czytaj więcej

Zdalnie, czyli home office w firmie

Dzisiejsza pogoń za wynikiem trwa uparcie nie tylko w potężnych korporacjach, ale i małych startupach. W tym wielkim wyścigu przestaje być ważne „jak”, zaś wiodące staje się „kiedy i ile”. Czas odgrywa niebagatelną rolę i ma ogromną wartość w wielu projektach mających deadline na wczoraj. W takiej rzeczywistości ciężko pogodzić wszystko w ośmiu standardowych godzinach zmiany. Pojawiają się nadgodziny lub zadaniowy system pracy, dzięki któremu pracownik wpada w pułapkę zarobku na określonym poziomie bez względu na to, ile godzin przeznacza na pracę. Dla pracodawcy to niezwykle wygodna opcja – jedynym wymiarem wykonania pracy jest dostarczenie zadania. Dlaczego zatem tak niechętnie udostępnia się możliwość pracy zdalnej, mimo że to bardzo korzystne rozwiązanie?

Czytaj więcej