Autor: Michał Korba

Head of sales w UserEngage.com, narzędziu do automatyzacji marketingu, chief everything officer i co-founder w iWisher.pl aplikacji, dzięki której Twoi znajomi spełnią Twoje marzenia. Wcześniej przez sześć lat kierował projektami internetowymi w agencji reklamowej Vena Art. Zbierał doświadczenie w obszarze marketingu w firmie doradczej jako konsultant 
ds. public relations i po stronie klienta jako specjalista ds. marketingu w sieciowym centrum rozrywki. „Fanboy” marki Apple, pasjonat i teoretyk internetu. Praktyk e-marketingu. Trener w StartupAcademy, wykładowca na kierunku marketing internetowy w krakowskiej AGH – przedmiot growth hacking, organizator pierwszego w Lublinie TEDxa oraz wyjątkowego projektu MediaLab Lublin Battle, niedoszły bloger, amator yerba mate i koszykówki, teoretyk-gawędziarz w obszarze sztuki barmańskiej oraz wielu zjawisk z obszaru styku technologii, ludzi i internetu.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Co warto automatyzować w 2022 r.?

Od wielu lat dostrzec można panujący i rozpowszechniający się trend automatyzacji procesów w firmie, zarówno na poziomie całej organizacji, jak i poszczególnych działów.

Czytaj więcej

Automatyzacja w marketingu – jak wybrać platformę krok po kroku? 10 narzędzi dla małych i dużych firm

Rynek marketing automation jest już na takim etapie, że właściwie wszyscy marketerzy o tym pojęciu słyszeli. Większość z nich dokonała próby wdrożenia, a nawet kilku. Niestety, bardzo często były one nieskuteczne i nie można ich było uznać za biznesowy sukces. Dlaczego? Wielu chce wprowadzić marketing automation, bo „tak należy” i „konkurencja tak robi”, a nie dlatego, że realnie tego potrzebuje.

Czytaj więcej

Jak przekuwać wizyty w leady? Sztuka projektowania i testowania landing page

Jedną z głównych składowych sukcesu każdej kampanii jest stworzenie odpowiedniej landing page (w języku polskim nazywanej też stroną lądowania czy stroną docelową). Istnieje wiele sposobów sprowadzania ruchu na daną stronę – m.in. działania SEO, SEM, kampanie PPC czy mailingi. Ale to atrakcyjny wygląd, treści i przejrzystość landing page wzbudzają określone emocje i zachęcają naszą grupę docelową do wykonania konkretnych działań. Dobrze zaprojektowana strona landingowa jest nieocenionym wsparciem konwersji, niezależnie od tego, w jaki sposób ją definiujemy. Jednak czym właściwie jest „odpowiednia” landing page? By móc odpowiedzieć na to pytanie, przyjrzyjmy się bliżej rodzajom stron docelowych, narzędziom do ich tworzenia oraz dobrym praktykom ich projektowania i testowania.   

Czytaj więcej

Automatyczne kampanie mobilne krok po kroku – od idei przez konfigurację po efekty

Kiedy w 2015 r. Google oficjalnie ogłosił, że liczba wyszukiwań na smartfonach przekroczyła tę odnotowaną dla desktopów, symboliczne zakończyła się pewna epoka. Rozwój mobile marketingu jako wszelkich działań skierowanych do użytkowników urządzeń mobilnych (w tym przede wszystkim smartfonów) jeszcze bardziej przyspieszył.

Czytaj więcej

O efektywnym pozyskiwaniu leadów i procesie zarządzania nimi

Kluczem do rozwoju każdego biznesu jest pozyskiwanie nowych szans sprzedażowych, czyli tzw. generowanie leadów. Większość z nas intuicyjnie rozumie istotę tego procesu, jednak przy prostym (z pozoru) pytaniu o dokładną definicję leada, często zaczynają się schody.

Czytaj więcej

Automatyzacja w praktyce – które platformy i rozwiązania typu SaaS zapewnią Ci komfort komunikacji o dowolnej porze?

Nowe technologie mogą znacząco usprawnić procesy biznesowe, a nawet stworzyć możliwości rozwoju w tempie lub skali, które wcześniej nie były osiągalne. Pod jednym warunkiem – jeśli nie będą jedynie chwytliwymi hasłami czy tagami mającymi udowodnić, jak bardzo jesteśmy „na bieżąco” z każdą nowinką technologiczną, ale zostaną rzeczywiście wdrożone i efektywnie wykorzystane w organizacji. W jaki sposób podejść do automatyzacji komunikacji, by nie była tylko atrakcyjnie brzmiącym elementem strategii, ale przede wszystkim przyniosła wymierne korzyści w postaci większej liczby klientów, wyższej satysfakcji klientów z kontaktu z marką czy też oszczędności czasu?

Czytaj więcej

Growth hacking w praktyce – niestandardowe, nieszablonowe i niekoniecznie drogie pomysły na reklamę i promocję online

Na każdym kroku marketerzy słyszą o kolejnych innowacyjnych metodach niezbędnych w ich pracy. Zazwyczaj nowa technika marketingowa ma angielską groźnie brzmiącą nazwę, np. real time bidding, social media thrilling albo realitme video marketing automation, i przyznam się, że kiedy pierwszy raz spotkałem się z frazą growth hacking, to odebrałem ją podobnie. Pochyliłem się jednak bardziej nad literaturą tematu, zgłębiłem przykłady i muszę przyznać, że podejście skupiające się na wzroście jest bardzo skuteczne. Mam nadzieję, że po lekturze tego artykułu zgodzisz się z tym.

Czytaj więcej