Photos for Life - charytatywny bank zdjęć Fundacji Rak'n'Roll Wygraj Życie!

Od wielu lat w Polsce październik jest miesiącem walki z rakiem. 15 października rusza ,,Photos for Life’’ - charytatywny bank zdjęć, których modelami są ludzie chorzy na raka, aktywnie walczący z chorobą lub ci, którzy chorobę już pokonali.

2014-10-15 10:15:15

Od wielu lat w Polsce październik jest miesiącem walki z rakiem. 15 października rusza ,,Photos for Life’’ - charytatywny bank zdjęć, których modelami są ludzie chorzy na raka, aktywnie walczący z chorobą lub ci, którzy chorobę już pokonali.

,,Photos for Life’’ jest inicjatywą, która zmienia sposób myślenia o chorobie nowotworowej, a cały dochód uzyskany ze sprzedaży zdjęć zostanie przeznaczony na wsparcie terapii pacjentów z nowotworem, podopiecznych fundacji Rak'n'Roll Wygraj Życie!.

- Mało kto wie, że ponad 60 proc. chorych wygrywa walkę z rakiem. W naszych kampaniach nieustannie walczymy ze schematami myślenia o chorobie nowotworowej.  W ramach akcji ,,Photos for Life’’ razem z naszymi podopiecznymi chcemy przekazywać pozytywną energię i po raz kolejny pokazać, że rak to nie wyrok. Na zdjęciach przedstawiamy ludzi, którzy żyją z rakiem na co dzień, mają rodziny, marzenia i swój pomysł na życie. Ludzi, którzy emanują prawdziwą radością życia. Chcemy, żeby byli bardziej widoczni w przestrzeni publicznej i mogli inspirować innych. – mówi Jacek Maciejewski, Członek Zarządu fundacji Rak'n'Roll Wygraj Życie!, która skupia się zarówno na pomocy osobom chorym na raka, jak i próbie zmiany postrzegania choroby przez społeczeństwo.

Fundacja Rak’n’Roll zaprosiła do udziału w tym projekcie ludzi o wielu różnych pasjach, mieszkających w różnych częściach Polski. Są wśród kobiety i mężczyźni, młodzi i starsi, matki i ojcowie. Każda z osób ma inną historię. Łączy je to, że stoczyli lub toczą walkę z rakiem. Biorą udział w projekcie ,,Photos for Life’’, bo jak sami mówią, kochają życie i chcą pokazać to całemu światu.

Pod adresem www.photosfor.life można znaleźć piękne, profesjonalnie wykonane stock’owe zdjęcia, które często widzimy na okładkach pism, na stronach www czy w reklamach. Zdjęcia zrealizowane są przez najlepszych polskich fotografów komercyjnych z agencji SHOOTME, jak: Paweł Fabjański, Łukasz Ziętek, Jacek Poremba czy Karol Grygoruk. Obecnie w projekcie dostępnych jest kilkadziesiąt fotografii, podzielonych na sześć popularnych kategorii: Rodzina, Przyjaźń, Praca, Sport, Hobby i Przyroda. Zdjęcia ,,Photos for Life’’ są dostępne na takich samych zasadach, jak fotografie z innych banków zdjęć i mogą być wykorzystywane w dowolnych komercyjnych projektach, takich jak kampanie ATL, BTL i wszelkie inne formy komunikacji.

Akcja ,,Photos for Life’’ skierowana jest do firm i osób prywatnych. Już od 200 zł zapłacimy zdjęcie w formacie do internetu, czasopisma, bądź książki. Każdy może wspomóc akcję kupując zdjęcie na własny użytek, już za 20 zł. W kolejnych tygodniach będą dodawane nowe zdjęcia. Twórcy kampanii liczą na to, że wykorzystanie świetnych jakościowo zdjęć z banku ,,Photos for Life’’ stanie się powszechne w Polsce i na całym świecie.

Projekt ‘’Photos for Life’’ realizuje fundacja Rak'n'Roll Wygraj Życie! we współpracy z agencją Isobar Poland. Za realizację sesji zdjęciowych i współpracę z fotografami odpowiada agencja SHOOTME. Za obsługę sprzedaży i udzielanie licencji odpowiada Flash Press Media. Promocją akcji w Polsce i za granicą zajmują się spółki grupy Dentsu Aegis Network, w tym: Isobar, Lubię to linked by Isobar, Carat, Vizeum, iProspect i Posterscope. 

ZNAJDŹ NAS: