Autor: Mateusz Chołuj

CEO w Proxi.cloud Od początku kariery związany z performance i data-driven marketingiem. Jako CEO Proxi.cloud razem z zespołem zmienia sposób w jaki retailerzy i producenci zarządzają swoimi działaniami digitalowymi i wiedzą o shopperach. Jako autor i prelegent współpracował m.in. z IAB, Nowym Marketingiem i Magazynem Online Marketing

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Trzy proste kroki, jak zwiększyć skuteczność swoich działań dzięki danym mobilnym

Jeśli realizujesz działania online’owe, lecz sukces Twoich kampanii odbywa się w offline’ie, prawdopodobnie stoisz przed ogromnym wyzwaniem udowodnienia rezultatów Twoich działań. Dodatkowo, rosnąca w ostatnim czasie presja na efektywność budżetów marketingowych (i mierzalność ROI) wcale nie ułatwia Twojego zadania. Z pomocą może przyjść jednak odpowiednie wykorzystanie danych mobilnych.

Czytaj więcej

Jak łączyć online z offline, czyli dowiedz się, czy Twoje działania online generują sprzedaż offl ine

Choć z wartości analizy danych zdaje sobie sprawę coraz więcej marketerów, zdecydowanie ciężko powiedzieć, że jako branża jesteśmy „data-driven”. Problemem często nie jest brak chęci czy brak danych, lecz brak umiejętności ich połączenia i poprawnej analizy. Według badania Gartnera tylko połowa decyzji marketingowych jest oparta na danych. Skutkuje to tym, że aż 60% dyrektorów marketingu nie jest w stanie odpowiedzieć na fundamentalne pytanie – na ile nasze wydatki marketingowe wpłynęły na wyniki firmy.

Czytaj więcej