Dział: Analityka internetowa

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Dlaczego sprzedaż nie rośnie, skoro mamy tyle konwersji?

Czy zdarzyło Ci się, że Twoje kampanie generowały doskonały ROAS, mnóstwo konwersji, ale nie przekładało się to na wzrost sprzedaży firmy? Dlaczego niektóre kampanie są skuteczne tylko w raportach? Czy to raporty zawierają nieprawdziwe dane, czy to może my je niewłaściwie interpretujemy i wyciągamy błędne wnioski?

Czytaj więcej

Pięć rzeczy, które GA4 zmieni w Twojej codziennej pracy

Google Analytics 4 to gorący temat dla branży marketingu internetowego, a zwłaszcza świata analityki, już od ponad 2 lat. Za pomocą tego narzędzia Google po raz kolejny udowadnia nam, jak jest nieprzewidywalne. Problem ten nie dotyczy już tylko SEO-wców, którzy czekają w napięciu na kolejny niezapowiedziany update algorytmów indeksujących. Teraz dotyczy, tak naprawdę, każdego marketera.

Czytaj więcej

Witaj w republice Big Data, tutaj rządzą dane

Żyjemy w danocentrycznych czasach, w których można zapomnieć o przypadku, a za kształt otaczającej nas rzeczywistości odpowiada małżeństwo informacji i algorytmów. To od wiedzy wszystko się zaczyna i właściwie to na niej się kończy. Rewolucja danych to rozpędzona kula śnieżna, która z każdym obrotem nabiera coraz większego rozmiaru i impetu. W samej reklamie internetowej rynek danych wykorzystywanych w targetowaniu, szacuje się na ponad 50 mld dolarów, a dynamika wzrostu od lat jest dwucyfrowa. Dlaczego dane są tak pożądanym towarem i jak wykorzystuje się je w reklamie programmatic?

Czytaj więcej

Magento – jak zwiększyć zyski za pomocą nawyków zakupowych

W wielu kwestiach kluczem do sukcesu niekoniecznie są pojedyncze, wielkie zwycięstwa, a powtarzalne, dobre wyniki – również w marketingu w e-commerce. Trzon Twoich zysków pochodzi od regularnych konsumentów powracających do Twojego sklepu. Dlatego tym ważniejsze jest, żeby wspierać ich nawyki zakupowe przez dbanie o satysfakcję i reagowanie na zmiany ich potrzeb i wymagań. Jak można to zrobić i zapewnić sukces swojego biznesu? Z pomocą przychodzi platforma Magento.

Czytaj więcej

Top10 nowości w Google Analytics 4

W październiku 2020 r. Google przedstawił światu nową wersję Google Analytics – Google Analytics 4 (GA4). Po raz pierwszy od momentu powstania GA przeszedł tak wielką metamorfozę. Poznaj kilka kluczowych nowości, które przygotował dla nas Google.

Czytaj więcej

Sześć pytań, które powinien sobie zadać każdy bloger

Informacja o tym, ilu użytkowników wchodzi na Twojego bloga, to zdecydowanie za mało. Nie wystarczy też wiedza, ile razy wyświetlają każdy post. Ani statystyki dotyczące czasu, który spędzają na stronie.

Czytaj więcej

O co chodzi z atrybucją?

Atrybucja to buzzword odmieniany przez wszystkie przypadki. Przez niedawny wzrostu popularności podejścia data-driven powstało wiele modeli, wiele podejść i jeszcze więcej opinii na ten temat. 

Czytaj więcej

Czy warto zaprzyjaźnić się z Facebook Attribution?

Facebook, który na rynek reklamy online wszedł klika lat po Google, przez długi czas nadrabiał opóźnienia technologiczne w stosunku do starszego konkurenta. System reklamowy i analityczny Facebooka, z początku nieskomplikowany, z czasem stał się rozbudowanym i zaawansowanym narzędziem dla marketerów. I choć pozycja Google Analytics wydaje się niezagrożona, to w niektórych aspektach Facebook wyprzedził swojego konkurenta i zaoferował rozwiązania potrafiące więcej niż te dostępne w Google. Facebook Attribution, mimo że jeszcze nie może zastąpić Google Analytics, jest z pewnością narzędziem, z którym powinieneś się zaznajomić – nawet jeśli Twoja obecność w mediach społecznościowych jest ograniczona.

Czytaj więcej

Analiza jakościowa, czyli siłownia umysłu

Bardzo trafne zdaje się być stwierdzenie, że z firmową analizą danych najczęściej jest tak, jak z karnetem na siłownię – każdy ją ma, bo modnie, bo wypada, bo tak nakazuje zdrowy rozsądek, jednak mało kto korzysta (tutaj pojawia się cała masa wymówek, a wśród nich najczęściej brak czasu). Jak już udaje się skorzystać z dowolnego powyżej, nagle odczuwamy wielką radość i doceniamy posiadanie! A gdy wreszcie ktoś świadomie i konsekwentnie wykorzystuje to, co ma... cóż, wówczas widzi fantastyczne efekty, zarówno na siłowni (wyrzeźbione ciało), jak i w analityce (trafne wnioski i długofalowe, gwarantujące wymierne zyski strategie).

Czytaj więcej

Dylemat marketera: integracja danych z różnych źródeł czy pomiar jednoźródłowy?

Potrzeba łączenia danych istnieje od dawna i wszyscy uczestnicy rynku reklamowego mają świadomość tego, że najlepsze jakościowo wyniki można uzyskać, stosując podejście jednoźródłowe, czyli poprzez tzw. badanie single source. Dzięki niemu wyniki wszystkich kampanii prowadzonych w różnych mediach mogą być pozyskiwane na podstawie jednej metodologii. Nikt nie zaprzeczy, że najlepiej byłoby policzyć współoglądalność, mierząc konsumpcję różnych mediów od tej samej osoby, zamiast łączyć dane od różnych użytkowników, które następnie zostaną zsumowane dzięki najlepszym algorytmom. Nic dziwnego, że badanie jednoźródłowe stało się czymś w rodzaju Świętego Graala w branży.

Czytaj więcej

Praktyczne sposoby pomiaru skuteczności kampanii marketingowej – typowe rodzaje badań

Kampanie marketingowe realizują bardzo różne cele: od budowania świadomości marki i jej produktów, przez wpływanie na jej wizerunek, do skupiania się na celach przede wszystkim sprzedażowych. W przypadku każdej kampanii z jednej strony należy monitorować wskaźniki związane z jej przeprowadzaniem, z drugiej strony warto zaplanować badania rynku, które pomogą oszacować jej wpływ na konsumentów. W poniższym artykule skupimy się na analizie badań rynku.

Czytaj więcej

Nie samymi liczbami człowiek żyje – o tym, jak wznieść swoją analizę danych na najwyższy poziom

W pewnym momencie zeszłego roku wszystkich nas zelektryzowała wiadomość, jakoby zasięgi organicznie pikowały w dół jak mewa polująca na dorodnego łososia. Oprócz tego, że zasięgi organiczne spadały, to dodatkowo mnożyły się teorie dotyczące czynników, które mogą mieć wpływ na ten tak ważny dla nas wskaźnik. Generalnie to gdybyście rzucili kamieniem za okno, to na bank trafilibyście w jakiegoś marketera, który ma swoje zdanie na temat tego, co możemy zrobić, by swoje zasięgi organiczne poprawić. Mój stosunek do tych wszystkich teorii był identyczny, jak do wszelkich innych opinii bez pokrycia. Pamiętajcie, że z opiniami ekspertów jest jak z dziećmi, ewentualnie z kotem pozostawionym sam na sam z kawałkiem szynki: ufaj, ale sprawdzaj.

Czytaj więcej