Autor: Łukasz Chyrek

chyrek.pl
Certyfikowany specjalista Google Analytics oraz Google Ads. Z Google związany od 2017 roku. Analizował dane dla m.in. Samsung, Huawei, Garmin, Dewalt, Ledlenser, Neonet, Ringier Axel Springer, Kare Design International, Explain Everything. Dzieli się praktyczną wiedzą na LinkedIn. Pracuje jako freelancer audytując wdrożenia Google Analytics 4, prowadzi i optymalizuje kampanie Google Ads, pomaga rozwijać ecommerce’y na rynkach polskim, hiszpańskim i włoskim. Po godzinach uprawia triathlon, chodzi po górach, pasjonuje się bushcraftem.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Lepsza analiza sprzedaży i skuteczniejsze kampanie Google Ads dzięki regułom i etykietom niestandardowym w Google Merchant Center

Każdy sklep online potrzebuje do swojego internetowego życia narzędzia, jakim jest Google Merchant Center (w skrócie GMC). To właśnie dzięki niemu sklep może promować swoje produkty w sieci Google poprzez Google Ads. GMC monitoruje stan produktów, które będą reklamowane, wskazuje błędy i sugeruje poprawki, aby wszystkie produkty były jak najlepiej przygotowane do promocji w sieci Google. Niewielu reklamodawców zdaje sobie sprawę, że spadki sprzedaży mogą wynikać z odrzuceń produktów właśnie w GMC. Warto pamiętać o regularnym sprawdzaniu stanu pliku produktowego na wypadek właśnie błędów i odrzuceń produktów.

Czytaj więcej

Jak i gdzie szukać szans na wyższe konwersje i sprzedaż dzięki GA4?

Narzędzia, jakim jest Google Analytics, nie trzeba przedstawiać nikomu, kto zawodowo obraca się w środowisku e-commerce. Jego czwarta odsłona jest zupełnie nowa, zaprojektowana w pełni przez Google, dostosowana do jeszcze precyzyjniejszego zbierania danych pochodzących z różnych kanałów, różnych urządzeń. Wszystko po to, aby sprostać szybko zmieniającym się trendom cyfrowego krajobrazu naszego świata. Nowe GA4 skupia się na użytkowniku i jego urządzeniach jako jednym, a nie jak to było wcześniej, gdzie tak naprawdę użytkownik był osobną przeglądarką, których mogło być kilka w ramach jednego urządzenia.

Czytaj więcej