Już za kilka dni twoja strona www może zostać oznaczona jako "niebezpieczna"

Jeszcze w styczniu br. pojawi się nowa, 56. wersja popularnej przeglądarki internetowej Chrome. Wraz z aktualizacją, strony www i e-sklepy nieużywające szyfrowanego połączenia HTTPS zostaną oznaczone jako „niebezpieczne”. Co zrobić, by nie narazić się Google?

2017-01-31 09:51:48

Pojawienie się Chrome w wersji 56 to spore wyzwanie dla administratorów i właścicieli stron www. Aktualizacja wprowadzi bowiem nowy mechanizm bezpieczeństwa, ostrzegający użytkowników przed witrynami, które zamiast używać szyfrowane połączenie HTTPS, korzystają ze zwykłego protokołu HTTP. Alarmujące komunikaty będą wyświetlać się stronach zawierających formularze logowania, wymagające wpisywania poufnych danych, takich jak loginy i hasła czy numery kart kredytowych, o ile nie zostały one zabezpieczone protokołem SSL.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Aby uzyskać dostęp do zasobów premium i naszego newslettera prasowego wpisz swój adres e-mail:

Zapisz się i zyskaj

- dedykowane zniżki na szkolenia i projekty branżowe
- najświeższe informacje z rynku podane w prostej i kompaktowej formie
- dostęp do najwartościowszych treści na www.o-m.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych więcej...przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

ZNAJDŹ NAS: