Dział: W świecie Google

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wpływ bloga i filmów na ruch organiczny z wyszukiwarki Google

Zapewne wielu Czytelników pamięta pamiętniki – wpisywaliśmy swoje przemyślenia w czymś, co przypomniało dzienniczek z życia młodego Wertera. Nasze pamiętniczki ewoluowały i są aktualnie znane pod pojęciem blogów czy poradników. Kiedyś wszystko było tylko dla nas, a teraz chętnie dzielimy się swoimi przemyśleniami, wiedzą, spostrzeżeniami, obserwacjami.

Czytaj więcej

Google Marketing Platform – jak działa i co wnosi do biznesu?

Jednym z głównych wyzwań, z jakimi mierzą się marketerzy na rynku online, jest rozwiązanie problemu utraty danych między różnymi narzędziami, z których korzystają w celu prowadzenia swoich działań. Szacuje się, że używają oni średnio pięciu różnych narzędzi do przeprowadzenia pojedynczej kampanii, co powoduje utratę danych w wysokości około 15% pomiędzy każdym narzędziem1. Wśród osób odpowiedzialnych za wdrożenie działań reklamowych w sieci pojawia się tutaj zawsze pytanie o to, jakiej technologii użyć? Jednej czy może wielu? Jeśli jednej, to na którą postawić? Google odpowiedział na potrzeby rynku poprzez stworzenie Google Marketing Platform (GMP) – zespołu narzędzi, które pozwalają scentralizować cały marketing online w jednym miejscu.

Czytaj więcej

Jak oszukiwać Google w mapach (albo jak budować fałszywe wizytówki w mapach)?

Pozycjonowanie w wynikach organicznych to nic innego, jak manipulowanie algorytmami tak, aby Twój serwis pojawił się w tych wynikach wyżej niż konkurencja, no i przynosił zyski. Ale co w przypadku, gdy Twój lokalny biznes zaczyna być globalny, jednak chciałbyś zaistnieć w wielu miastach Polski? W tym celu musimy uruchomić i skonfigurować usługę Google Moja Firma oraz odpowiednio zaprojektować serwis.

Czytaj więcej

Dziesięć najważniejszych zmian w Google Ads w 2019 r.

W 2018 r. Google zapowiedziało, że stopniowo będzie wprowadzać wiele zmian w swoim systemie reklamowym. Sporo z tych zapowiedzi zostało zrealizowanych już w 2018 r. Poniżej opisane jest 10, moim zdaniem, najważniejszych zmian, które zostały lub zostaną jeszcze wprowadzone w 2019 r.

Czytaj więcej

Analityka w służbie danych, czyli jak wykorzystać potencjał Google Data Studio do efektywnego raportowania i wnioskowania?

Google Data Studio to niezwykle przydatne narzędzie do raportowania i szybkich bieżących analiz. Można w nim w prosty i łatwy sposób połączyć ze sobą kilka różnych źródeł danych i wygodnie analizować bieżącą sytuację Twojej witryny. Zapomnij o logowaniu się do kilku różnych systemów i żmudnym łączeniu danych w Excelu. Od teraz nie tylko stworzysz jeden wygodny raport dostępny po kliknięciu w link, ale też dodasz do niego wszystkie dane niezbędne w Twojej codziennej pracy operacyjnej.

Czytaj więcej

Przewodnik wideomarketera – 15 praktycznych porad komunikacji na YouTube i nie tylko

Jedna trzecia z nas ogląda wideo przez 1-2 godziny dziennie, prawie 40 proc. aż 3-4 godziny - wynika z raportu PwC. Równocześnie rośnie rola platform internetowych dostarczających treści wideo. Liderem wśród tego rodzaju serwisów od lat pozostaje YouTube, z którego korzysta 74 proc. respondentów. Nic więc dziwnego, że dziś na wideo stawia każdy, kto chce zostać dostrzeżony. Nie każdy jednak wie, jak się w tej przestrzeni filmowej poruszać. Prezentujemy kilkanaście wskazówek i inspiracji!

Czytaj więcej

Dekalog Google Display Network – jak optymalizować kampanie w sieci reklamowej?

Odnoszę wrażenie, że kampania w sieci reklamowej Google jest traktowana przez marketerów jak syn marnotrawny, jak narzędzie do przepalania budżetu.

Wystarczy jednak, że poświęcisz jej przynajmniej tyle czasu i uwagi co kampanii w sieci wyszukiwania, a zobaczysz znaczną poprawę wyników.

Czytaj więcej

Prześwietlenie panelu Google AdWords – 10 elementów do optymalizacji kampanii krok po kroku

A

dWords to system aukcyjny, wygrywa lepsza reklama pod kątem stawki oraz wyniku jakości. Analizując opcje, które omawiam w artykule, zrozumiesz jeszcze, że tak naprawdę wygrywa ten, kto zna wszystkie opcje systemu i umie je odpowiednio wykorzystać.

Czytaj więcej

Google AdWords 2017 – jak tworzyć klikalne i przyciągające wzrok reklamy linków sponsorowanych po zmianach?

Reklama Google AdWords to rozległy ekosystem, na który składa się kilka obszarów o bardzo różnych funkcjach, charakterystyce czy przeznaczeniu. Każdy marketer słyszał przecież o reklamach w wyszukiwarce – zarówno tych tekstowych, jak i PLA (Google Shopping). Wielu reklamodawców testowało też możliwości Google Display Network czy reklamy wideo w potężnym YouTube. Już jakiś czas AdWords zapewnia również możliwość serwowania reklamy o charakterze mailingu, czyli Gmail Ads. Każda z tych przestrzeni to różne strategie prowadzenia kampanii, inne metody targetowania, rozliczania się (CPC, CPV) i zupełnie inne typy reklam.

Czytaj więcej

Jak identyfikować kluczowe frazy i tworzyć atrakcyjny content dla użytkownika i… robota wyszukiwarki?

Wyszukiwanie słów kluczowych, a następnie tworzenie treści odpowiadających im, to procesy tak spójne, że zawsze powinny iść w parze. Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób frazy kluczowe wyszukiwać, a następnie tworzyć treść dla nich optymalną. Obecnie podejście do tego tematu jest zupełnie inne niż kilka lat temu, jeśli zatem dawno nie odświeżałeś swojej wiedzy w tym zakresie, warto to zrobić!

Czytaj więcej

Google Tag Manager – od zera do GTM bohatera Wdrożenie podstawowych tagów krok po kroku

W dzisiejszych czasach osoby zajmujące się marketingiem internetowym chcą wiedzieć wszystko o swoich użytkownikach. Wymaga to wyboru odpowiednich narzędzi śledzących i ich odpowiedniej implementacji. Zakochałem się w Google Tag Managerze – może nie od pierwszego wejrzenia, bo początki były trudne, ale już od trzeciego wdrożenia nie wyobrażam sobie bez niego konfiguracji Analyticsa i dodawania innych kodów śledzących na strony klientów.

Czytaj więcej

Odpicuj swój Google Analytics, czyli wszystko o sekcji administracyjnej

Marketingowcy Google zachęcają: „wklej kod Google Analytics na stronę i gotowe!”. Teoretycznie to prawda, ale… Jeśli jednak chcesz naprawdę dobrze wykorzystać ogromne możliwości GA, musimy postarać się znacznie bardziej.

Czytaj więcej