Autor: Rafał Trąbski

Group paid search manager w Bluerank. Absolwent Stosunków Międzynarodowych oraz Public Relations na Uniwersytecie Łódzkim. W Bluerank zajmuje się tworzeniem strategii oraz zarządzaniem kampaniami Paid Search i DoubleClick Search. Pracował dla takich marek, jak m.in.: Rainbow, Ruukki, Inter Cars, Loopmasters.com, Praktiker.pl, Agito.pl, Electro.pl czy 3M. Wolne chwile poświęca głównie na sport (narty, bieganie, piłka nożna). Pasjonuje się też motoryzacją. Lubi dyskutować o otaczającej rzeczywistości i spotykać się z inspirującymi ludźmi. 
 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Przed nami era post third party cookies – co nas czeka? Jak zmieni się rynek reklamy internetowej?

Prywatność użytkowników internetu to zagadnienie, które odmieniane jest przez wszystkie przypadki już od wielu lat. Z jednej strony jest branża reklamy internetowej potrzebująca coraz bardziej wartościowych danych, aby ulepszać strategie i mechanizmy działań, z drugiej zaś użytkownicy, którzy z rosnącą nieufnością podchodzą do systemu, w którym wiele informacji przekazywanych jest podmiotom, których dobrze nie znają i których intencje nie są dla nich jasne.

Czytaj więcej

Google AdWords 2017 – jak tworzyć klikalne i przyciągające wzrok reklamy linków sponsorowanych po zmianach?

Reklama Google AdWords to rozległy ekosystem, na który składa się kilka obszarów o bardzo różnych funkcjach, charakterystyce czy przeznaczeniu. Każdy marketer słyszał przecież o reklamach w wyszukiwarce – zarówno tych tekstowych, jak i PLA (Google Shopping). Wielu reklamodawców testowało też możliwości Google Display Network czy reklamy wideo w potężnym YouTube. Już jakiś czas AdWords zapewnia również możliwość serwowania reklamy o charakterze mailingu, czyli Gmail Ads. Każda z tych przestrzeni to różne strategie prowadzenia kampanii, inne metody targetowania, rozliczania się (CPC, CPV) i zupełnie inne typy reklam.

Czytaj więcej

Jak promować nowy e-commerce w internecie?

Start nowego serwisu e-commerce wiąże się zarówno z ekscytacją, jak i niepewnością. Rynek jest już na tyle nasycony i sprofesjonalizowany, że wejście na niego jest trudniejsze niż jeszcze kilka lat temu. Dlatego przed rozpoczęciem działalności należy przemyśleć i wdrożyć wiele elementów, które będą miały wpływ na późniejsze powodzenie biznesu. Od czego rozpocząć swoje wysiłki w obszarze promocji rozumianej jako pozyskiwanie wartościowego ruchu dla serwisu – zarówno poprzez działania płatne (PPC), jak i organiczne (SEO)? 

Czytaj więcej