Jak identyfikować kluczowe frazy i tworzyć atrakcyjny content dla użytkownika i… robota wyszukiwarki?

Temat numeru W świecie Google

Wyszukiwanie słów kluczowych, a następnie tworzenie treści odpowiadających im, to procesy tak spójne, że zawsze powinny iść w parze. Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób frazy kluczowe wyszukiwać, a następnie tworzyć treść dla nich optymalną. Obecnie podejście do tego tematu jest zupełnie inne niż kilka lat temu, jeśli zatem dawno nie odświeżałeś swojej wiedzy w tym zakresie, warto to zrobić!

Identyfikacja kluczowych fraz

Pierwszy proces to identyfikacja odpowiednich fraz kluczowych. Warto, abyś wiedział, że sposób wyszukiwania informacji w wyszukiwarce na przestrzeni lat mocno się zmienił. Internauci nauczyli się zadawać odpowiednie pytania. W związku z tym skupianie się tylko na frazach ogólnych traci sens. Każdy przypadek powinniśmy rozpatrywać za pomocą dogłębnej analizy, którą poniżej przedstawię. Istnieje kilka sposobów na wyszukanie odpowiednich fraz kluczowych.

POLECAMY

Kampania AdWords

Nie jest to nowy sposób, ale nadal bardzo skuteczny. Uruchomienie w pierwszej kolejności kampanii AdWords pozwoli Ci zidentyfikować takie frazy, które przekładają się na konwersje. Wszystko, co w tym zakresie należy zrobić, to uruchomić kampanię AdWords, gdzie śledzimy cele biznesowe (np. wysłane formularze kontaktowe). Po pewnym czasie powinieneś zajrzeć do zakładki Słowa kluczowe >> Wyszukiwane hasła. Jak widać, wcześniej włączone cele pozwalają mierzyć mi, które dokładnie słowa powodują konwersję. Dzięki temu wiem, na jakich słowach w pierwszej kolejności powinienem skupić się w kampanii SEO.

Analiza konkurencji

Kolejnym sposobem na wyszukiwanie odpowiednich fraz kluczowych do kampanii SEO jest analiza konkurencji. Należ...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy