Autor: Tomasz Trzósło

Certyfikowany Trener Google AdWords, właściciel ROIExperts. Ninja i Specjalista SEM i Analizy Danych. Jeden z Certyfikowanych Trenerów Google AdWords (od 2013 r.). W branży e-commerce od 2008 r. Na co dzień prowadzi i optymalizuje kampanie AdWords, analizuje statystyki Analytics, by zapewnić swoim klientom najwyższy zwrot z inwestycji w reklamę. Prelegent (Internetowe Rewolucje Google’a, Digital Day, WordCamp), szkoleniowiec
(m.in.Ministerstwo Cyfryzacji RP, Akademia Google Partners, Uniwersytet Shopera, PPNT Gdynia, Altkom Akademia, Ministerstwo Cyfryzacji RP, Akademia Google Partners). Prowadzi wykłady dotyczące e-commerce na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Proces analityczny w GA4, który pomoże skutecznie oceniać Twoje kampanie

Ostatnie lata w analityce webowo-marketingowej pokazały wyraźnie, że zachodzą w niej ciągłe zmiany: consent mode v2, przejście z UA na GA4, zmiany w Looker Studio czy GTM. W rewolucjach, które dzieją się na naszych oczach, można łatwo zgubić istotę analityki i to, po co tak naprawdę ją robimy.

Czytaj więcej

KPI na różnych etapach ścieżki zakupowej klienta, z uwzględnieniem modelu SEE-THINK-DO-CARE

Kiedyś to było – kiedyś wszystko było prostsze, lepsze, mniej skomplikowane. To zdanie, które wcześniej słyszeliście pewnie wiele razy od swoich babć i dziadków, ma zastosowanie także w marketingu. Kiedyś (10–15 lat temu) wszystko było łatwiejsze – użytkownik korzystał z jednego urządzenia, nie mieliśmy internetu w zegarkach, ciasteczka nie były usuwane w przeglądarkach, a użytkownicy nie przeglądali kilkudziesięciu stron przed dokonaniem fi nalnego wyboru. Jako marketerzy musimy radzić sobie z tymi problemami. Musimy szukać sposobów na ocenę poszczególnych działań i przypisywać im właściwe wartości. Jak oceniać ruch na różnych etapach procesu zakupowego? Czy model atrybucji data-driven rozwiąże wszystkie nasze problemy? Jak nie pogubić?się w mnogości danych i potencjalnych KPI, które możemy mierzyć w narzędziach analitycznych. Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania, korzystając ze znanego, lubianego i często wykorzystywanego modelu See-Think-Do-Care.

Czytaj więcej

Automatyzować czy nie automatyzować? Jak przyspieszyć wdrożenia, migracje i raportowanie w GA4?

Już niedługo – 1 lipca 2023 r. – czeka nas rewolucja: ostateczne przejście z Google Analytics Universal do czwartej wersji narzędzia – GA4. Zmiana dotknie wszystkich użytkowników GA. Spora część z nich, już od kilku miesięcy zastanawia się pewnie, czy i jak przenieść wdrożenie, które działa aktualnie, do nowej wersji narzędzia. Jak przyspieszyć tę pracę?

Czytaj więcej

Google Tag Manager – od zera do GTM bohatera Wdrożenie podstawowych tagów krok po kroku

W dzisiejszych czasach osoby zajmujące się marketingiem internetowym chcą wiedzieć wszystko o swoich użytkownikach. Wymaga to wyboru odpowiednich narzędzi śledzących i ich odpowiedniej implementacji. Zakochałem się w Google Tag Managerze – może nie od pierwszego wejrzenia, bo początki były trudne, ale już od trzeciego wdrożenia nie wyobrażam sobie bez niego konfiguracji Analyticsa i dodawania innych kodów śledzących na strony klientów.

Czytaj więcej

7 grzechów głównych remarketingu w AdWords

Remarketing od jakiegoś czasu jest must have każdego menedżera AdWords. Kampania remarketingowa to swoisty wytrych, którym próbują zmiękczać nasze serca i rozumy sprzedawcy oraz telemarketerzy sprzedający AdWords. Równocześnie remarketing to, w mojej opinii, często najbardziej zaniedbana kampania w całym koncie AdWords. Dlaczego? Najczęściej konfigurowany jest na początku i z racji na przyzwoitą skuteczność, nikt później do niego nie zagląda, a jak każdy element układanki także remarketing wymaga ciągłej optymalizacji. Postaram się pokazać typowe błędy, jakie popełniają menedżerowie na kontach, które mam okazje audytować. Spróbuję też odpowiedzieć na takie pytania, jak: Jakie są najczęstsze błędy remarketingu? Jak wykluczać użytkowników Twojej strony pozostałych kampanii? Dlaczego wykorzystanie remarketingu dynamicznego poprawia skuteczność reklamy o 100%?

Czytaj więcej