Autor: Krzysztof Wroński

Semhouse. Specjalista marketingu internetowego. Certyfikowany specjalista Google AdWords i Analytics oraz trener Google AdWords. Specjalizuje się w przygotowaniu strategii obecności w internecie. Tworzy, optymalizuje i audytuje kampanie. Prowadzi szkolenia otwarte i zamknięte. Pisze artykuły i występuje na konferencjach branżowych. Analizuje strony internetowe i doradza, jak je ulepszyć, by spełniały swoją najważniejszą funkcję.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Automatyzacja Google Ads – czy, w jaki sposób i kiedy zaufać algorytmowi Google?

Automatyzacja w naszej branży staje się coraz bardziej powszechna ze względu na sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe i szukanie optymalizacji czasu pracy specjalistów.

Czytaj więcej

Kampanie Google Ads a mobile

Jakie możliwości daje nam system reklamowy Google Ads z punktu widzenia mobile? W artykule przedstawię nie tylko nowości, ale także dobre i złe praktyki, które koniecznie musisz poznać, aby prowadzić skuteczne kampanie reklamowe. Zaczynamy!

Czytaj więcej

Dziesięć najważniejszych zmian w Google Ads w 2019 r.

W 2018 r. Google zapowiedziało, że stopniowo będzie wprowadzać wiele zmian w swoim systemie reklamowym. Sporo z tych zapowiedzi zostało zrealizowanych już w 2018 r. Poniżej opisane jest 10, moim zdaniem, najważniejszych zmian, które zostały lub zostaną jeszcze wprowadzone w 2019 r.

Czytaj więcej

Jak budować i promować markę w Google Ads?

Każda z kampanii reklamowych rządzi się swoimi prawami, nie tylko ze względu na różne formaty reklamowe, ale także na intencje użytkownika, etap zakupowy czy stopień świadomości o marce.

Czytaj więcej

Jak skutecznie wykorzystać możliwości remarketingu w Google AdWords - pomysły na listy remarketingowe i kreacje reklamowe

Remarketing istnieje jako narzędzie marketingu internetowego już od kilku lat, a wielu ekspertów wciąż odnosi wrażenie, że firmy nie potrafią z niego korzystać lub optymalnie go ustawić. Podzielę się więc z Wami kilkoma pomysłami na to, jak można używać remarketingu w Google AdWords.

Czytaj więcej

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o zmianach w Google w 2018 r.

Na początku lata, a dokładniej 10 lipca, odbyła się konferencja Google pt. „Marketing Innovations Keynote’’, podczas której menedżerowie Google zaprezentowali szereg nowości w swoich produktach marketingowych. Napisałem krótką notatkę z tego wydarzenia na swoim profilu na Facebooku i LinkedInie, ale Artur Maciorowski namówił mnie na dłuższy artykuł. Zapraszam więc do lektury.

Czytaj więcej

Dekalog Google Display Network – jak optymalizować kampanie w sieci reklamowej?

Odnoszę wrażenie, że kampania w sieci reklamowej Google jest traktowana przez marketerów jak syn marnotrawny, jak narzędzie do przepalania budżetu.

Wystarczy jednak, że poświęcisz jej przynajmniej tyle czasu i uwagi co kampanii w sieci wyszukiwania, a zobaczysz znaczną poprawę wyników.

Czytaj więcej

Jak robić kampanie AdWords w świecie Mobile-First?

Jakie są obecnie zachowania konsumentów, jak na to reaguje Google i co to oznacza dla Twojej kampanii AdWords?

Czytaj więcej

Osiem rzeczy, których być może nie wykorzystujesz w Google AdWords

Narzędzia Google, takie jak AdWords czy Analytics, są ciągle rozwijane i ulepszane. Jest możliwe, że nie wykorzystujesz ich pełnego potencjału. Wybrałem więc kilka ciekawych moim zdaniem funkcji, po które być może nie sięgasz w Google AdWords.

Czytaj więcej

7 pomysłów na „domykanie sprzedaży” w SEM – co robić, aby nie wypuścić klienta z sieci?

Znaczny budżet przeznaczony na prowadzenie kampanii marketingowych to przedmiot pożądania każdego marketera – bezsprzecznie dysponowanie znaczną ilością gotówki ułatwia dywersyfikację działań ze względu na cel, kanał czy formaty reklamowe, umożliwia widoczność na witrynach z kategorii premium, pozwala na pojawianie się na pierwszych pozycjach w wynikach wyszukiwania – ale czy na pewno nie można zrealizować tych założeń, dysponując niewielkim budżetem?

Czytaj więcej