Dział: Audyt w e-marketingu

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Audyt ekspercki metodą cognitive walkthrough

W ostatnich latach badania użyteczności stają się coraz popularniejsze. Może to za sprawą wzrostu świadomości na temat tajemniczego user experience, a może to sprawka samego trendu na UX – w końcu tyle się mówi w branży o potrzebach użytkowników, projektowaniu, analizowaniu… Tylko co to w praktyce oznacza i jaki ma wpływ na nasz biznes?

Czytaj więcej

Konto AdWords do przeglądu – co i jak optymalizować?

Praca z AdWords wymaga od nas aktywnego wykorzystywania wielu funkcji porozrzucanych po różnych elementach interfejsu. Tylko solidna dyscyplina oparta na właściwej liście elementów pozwoli nam na budowanie skutecznej kampanii bez pominięcia ważnych kwestii. Dobrze skonstruowana lista może również śmiało zastąpić podstawowy audyt konta, bo właśnie od sprawdzenia kilkunastu stałych elementów rozpoczynamy wszelkie prace sprawdzające stan i kondycję konta. Jeśli tylko masz więcej czasu niż pomysłów i przydarzy Ci się kiedyś, że nie widzisz już opcji na optymalizację swojego konta, lista zmian, ulepszeń oraz pomysłów z poprzednich kampanii może okazać się bezcenna.

Czytaj więcej

Jak wykorzystać potencjał kampanii produktowej i obniżyć jej koszty już dziś?

Własny sklep internetowy to dla wielu przedsiębiorców swego rodzaju kamień milowy w prowadzeniu własnej działalności. Skoro czytasz ten artykuł, dla Ciebie zapewne również. I chociaż samo stworzenie sklepu to dzisiaj zajęcie niewymagające specjalistycznej wiedzy, podobnie jak większość, prawdziwe schody zaczniesz odczuwać dopiero w momencie rozpoczęcia działań reklamowych. Z jakich narzędzi korzystać? Jakie budżety zainwestować? W jaki sposób optymalizować działania, by osiągnąć zadowalające koszty konwersji? Na tych ostatnich skupimy się przede wszystkim.

Czytaj więcej

10 zastosowań Google Tag Managera w optymalizacji strony internetowej

W przypadku optymalizacji zarówno stosunkowo niewielkich stron firmowych, jak i rozbudowanych witryn typu e-commerce często pojawiającym się problemem jest implementacja zmian w kodzie strony. Na szczęście tu z pomocą przychodzi nam Google Tag Manager, który możemy wykorzystać do modyfikowania wielu elementów na stronie internetowej.

Czytaj więcej

Audyt SEO krok po kroku – co musisz, co powinieneś, a co warto robić, by zwiększać widoczność serwisu na kluczowe frazy?

Analizując serwis pod kątem przeprowadzanego audytu SEO, jednym z etapów jest właściwyw dobór słów kluczowych. No tutaj Ameryki się nie „przykryje”. Łatwo jest, kiedy takie słowa kluczowe otrzyma się od klienta, gorzej powie on „zdaję się na Waszą wiedzę i doświadczenie”.

Czytaj więcej

TOP 10 raportów niestandardowych w Google Analytics

Przygotowany zestaw 10 raportów niestandardowych w Google Analytics to subiektywny wybór najbardziej przydatnych raportów. Jednak jak rozumieć zwrot „najbardziej przydatne”? Właściwie każdy raport niestandardowy zazwyczaj jest tworzony po to, by zaspokoić specjalne potrzeby użytkownika Google Analytics. Sam Google Analytics zawiera wiele podstawowych raportów i można by na nich poprzestać. Natomiast raporty niestandardowe zwykle tworzone są po to, aby wyświetlić w nich tylko te informacje, które są potrzebne w danej chwili, bez zbędnych pozostałych danych.

Czytaj więcej

Checklista skutecznej strony WWW – 15 elementów do weryfikacji i optymalizacji serwisu internetowego

Trendy w projektowaniu stron internetowych zmieniają się z roku na rok. Niezależnie od korzystania ze stylu flat design czy stawiania na minimalizm, a także od tematyki serwisu, zadbanie o wygodę użytkownika zawsze powinno być dla twórców serwisu priorytetem. Przestrzeganie uniwersalnych zasad i wytycznych w projektowaniu stron WWW zapewnia użytkownikowi bezproblemowe poruszanie się po serwisie, a właścicielowi serwisu pomaga osiągnąć zaplanowane cele.

Czytaj więcej

Jak monitorować konkurencję w sieci w praktyce?

Żyjemy w czasach nadpodaży danych. Informacje docierają do nas ze wszystkich stron, a my musimy stawić czoła ich lawinie i umiejętnie zaistnieć z przekazem własnej marki. Wyróżnij się lub zgiń! Klienci spędzają dziś więcej czasu w mediach społecznościowych niż przed telewizorem czy z gazetą.

Jako marketerzy musimy zmagać się z wieloma wyzwaniami, takimi jak choćby rozproszone kanały komunikacyjne i dotarcie do grupy docelowej z niepowtarzalnym przekazem.

Czytaj więcej

Jak poprawić efektywność biznesu online?

Przy planowaniu, wdrażaniu i optymalizowaniu logistyki dla e-commerce należy uwzględnić najnowsze trendy i zjawiska, które wpływają na biznes online. Divante, bazując na blisko 10-letnim doświadczeniu i wielu wdrożonych projektach, opracowało przewodnik pokazujący praktyczne przykłady rozwiązań z zakresu wykorzystania danych do optymalizacji e-commerce i rozwoju funkcjonalności podnoszących jego efektywność. Ich zastosowanie pozwoli zarządzającym e-commerce uzyskać lepsze efekty w postaci wzrostu przychodu z kanału online.

Czytaj więcej

Audyt kampanii reklamowej online od A do Z - KPI, wskaźniki i benchmarki w praktyce

Przeciętny polski użytkownik internetu na komputerze osobistym ma kontakt z 1300 reklamami bannerowymi i 80 reklamami wideo miesięcznie. Prawdziwą sztuką jest sprawić, by w tym gąszczu informacji nasza kampania była nie tylko efektowna, ale również efektywna. Jak zmierzyć taką kampanię, jak ocenić jej skuteczność oraz jak wyciągać wnioski na przyszłość – tutaj z pomocą reklamodawcom przychodzą narzędzia, które pozwalają zmierzyć kampanię pod bardzo wieloma względami.

Czytaj więcej