Autor: Szymon Lisowski

Digital marketing consultant w firmie szkoleniowo-konsultingowej Socjomania. Szymon to najmłodszy na świecie certyfikowany trener Digital Marketing Institute. Obecnie wraz z innymi trenerami Socjomanii prowadzi certyfikowane kursy z zakresu digital i social media marketingu. Dokonuje audytów działań i przygotowuje strategie obecności firm, marek i organizacji w social media. Współpracował jako konsultant ds. reklamy internetowej m.in. z podmiotami z branży IT, e-commerce oraz travel.

www.socjomania.pl

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Optymalizacja strategii e-commerce w Meta: algorytmy, cele, targetowanie i formaty

W dobie cyfryzacji, stale rosnącego globalnie rynku sprzedaży internetowej oraz rozwoju sztucznej inteligencji, działania marketingowe w mediach społecznościowych (a w szczególności działania reklamowe) stały się nieodłącznym elementem strategii marketingowych wielu firm. W tym artykule skupię się przede wszystkim na ekosystemie Meta, natomiast wiele przytoczonych tutaj zasad jest aplikowalna do innych kanałów.

Czytaj więcej

Jak działa algorytm reklamowy Facebooka? Od konfiguracji po optymalizację

Algorytmy ekosystemu Meta, a więc przede wszystkim Facebooka i Instagrama, zmieniały się stopniowo na przestrzeni ostatnich kilku lat. Zarówno te, które są odpowiedzialne za komunikację organiczną (bezpłatną), jak i te, które działają w systemie reklamowym (dystrybucję płatną).

Czytaj więcej

Reklama na Facebooku i Instagramie AD 2022 – czego unikać, a o czym pamiętać, by dowozić dobre wyniki

W ekosystemie reklamowym Facebooka, podobnie jak w innych narzędziach reklamowych, co jakiś czas pojawiają się większe lub mniejsze zmiany. Niektóre natury „kosmetycznej”, niewpływające w większym stopniu na prowadzone kampanie, a niektóre istotne, wymagające zrobienia koniecznych rewizji i wprowadzenia zmian we wcześniej wykorzystywanych taktykach czy metodach targetowania.

Czytaj więcej

Jak przeprowadzić audyt konta reklamowego Facebook Ads – checklista audytowa

Do każdego audytu konta reklamowego należy podejść indywidualnie – jego przedmiot i zakres różnić się będą w zależności od takich zmiennych, jak branża, w której funkcjonuje firma, nadrzędna rola i cele (biznesowe i komunikacyjne) dla ekosystemu Facebooka w strategii, obranych taktyk łączenia działań organicznych i płatnych oraz wielu innych.

Czytaj więcej

Dziesięć niestandardowych pomysłów na reklamę na Facebooku w 2021 roku

Ekosystemy reklamowe Facebooka i Instagrama stają się z jednej strony coraz bardziej rozbudowane i złożone, a z drugiej – coraz bardziej zautomatyzowane. Dziesiątki audytów, które przeprowadziłem, setki godzin szkoleń i konsultacji z klientami prowadzą mnie jednak do wniosku, że zdecydowana większość reklamodawców korzysta jedynie z podstawowych funkcji. I nie twierdzę, że to błąd.

Czytaj więcej

Facebook Ads na 2020/21 – o czym musisz wiedzieć, by dalej dowozić dobre wyniki?

W Menedżerze reklam pojawia się wiele zmian i nowości. Ewoluuje także sam algorytm reklamowy – nauczanie maszynowe wchodzi na coraz wyższy poziom automatycznej optymalizacji. Na co zwrócić uwagę w obecnych realiach i co zrobić, żeby kampanie reklamowe przyniosły najlepszy możliwy efekt? W tym artykule chciałbym podzielić się kilkoma moimi ostatnimi przemyśleniami.

Czytaj więcej

Eksperci w ogniu pytań

W jaki rodzaj aktywności na Facebooku najlepiej inwestować i jakie działania przynoszą markom najlepsze efekty? Zadaliśmy ekspertom trzy pytania dotyczące najskuteczniejszych strategii oraz poprosiliśmy o wskazówki dotyczące dobrych praktyk.

Czytaj więcej

Zaawansowany narzędziownik na rok 2020

Liczba dostępnych narzędzi internetowych do tworzenia treści, analityki, monitoringu wzmianek, planowania, komunikacji wewnętrznej, CRM-ów, śledzenia konkurencji i wielu, wielu innych zadań może przytłoczyć. Sam często nie pamiętam nazw narzędzi, z których korzystałem jeszcze kilka miesięcy temu. W tym artykule chciałbym przedstawić Ci te rozwiązania, taktyki oraz narzędzia, które uznałem za unikatowe i wartościowe, a co w mojej ocenie najważniejsze – bardzo praktyczne! Powinieneś przynajmniej zapoznać się z ich funkcjami, a być może rozważyć zabudżetowanie niektórych z nich na kolejny rok.

Czytaj więcej

Personalizacja vs. prywatność – czy da się to pogodzić?

Zwykle moje artykuły mają charakter mocno narzędziowy i praktyczny lub zawierają wskazówki co do strategicznego podejścia do działań w digitalu. Tym artykułem jednak chciałbym zachęcić Cię do refleksji na temat granicy pomiędzy personalizacją a prywatnością. Zapraszam do poznania perspektywy marketera i klienta.

Czytaj więcej

Hackowanie i optymalizacja działań organicznych na Facebooku

Facebook jako największy portal społecznościowy na świecie stał się jednocześnie olbrzymim hubem informacyjnym. Jego popularność zachęciła przedstawicieli niemalże każdej branży do założenia komercyjnej strony dla swojej działalności, zwłaszcza że do pewnego momentu wydawać by się mogło, że „to nic nie kosztuje”. Z czasem okazało się jednak, że zasięgi organiczne (bezpłatne) regularnie spadają i obecnie wynoszą od kilku do kilkunastu procent ogólnej liczby fanów. Co można zrobić, żeby zwiększyć swoje zasięgi? Zapraszam do lektury.

Czytaj więcej

Czy media społecznościowe sprzedają? Lejek sprzedaży i taktyki

Czy media społecznościowe sprzedają? Mogą. Sprzedaż może być wygenerowana bezpośrednio z pomocą kanałów społecznościowych, np. Facebooka, Instagrama czy LinkedIna, ale bardzo często platformy mogą odgrywać też rolę „wspomagacza” na rozbudowanej ścieżce klienta.

Czytaj więcej

Marketing w obrazkach, czyli reklama na Instagramie

Marki rzadko kiedy wybierają Instagram jako główną platformę komunikacji ze swoimi odbiorcami. Do zdecydowanych wad tego serwisu należą brak możliwości linkowania do zewnętrznych witryn, brak sposobu na sprawdzenie zasięgu wpisu czy w końcu trudność w mierzeniu faktycznego zwrotu z inwestycji (ROI), szczególnie w kontekście komunikacji organicznej. Udostępnienie możliwości reklamowania się na Instagramie zwróciło jednak uwagę wielu marketerów. 

Czytaj więcej