Dział: E-PR

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Monitoring internetu od A do Z – jak wycisnąć jeszcze więcej z platform do listeningu?

Nieodzownym elementem strategii marketingowej jest obecność w mediach społecznościowych. Nie ma znaczenia, jaka platforma obecnie króluje – w tym świecie obowiązuje jedna zasada. Na szczycie znajdą się tylko najbardziej kreatywne firmy, które są w stanie wyjść naprzeciw potrzebom swoich odbiorców.

Czytaj więcej

Jak marki wykorzystują e-PR w komunikacji online? 5 inspirujących przykładów

Artykuł przedstawia 5 marek, które nie tylko potrafią zadbać o swój wizerunek i rozpoznawalność w sieci, ale swoimi działaniami wyznaczają trendy i inspirują innych.

Czytaj więcej

Jak zapanować nad reputacją marki w internecie, prowadząc dialog nie tylko na Facebooku?

Marketingowy świat stanął na głowie. Od czasu redukcji zasięgów organicznych na Facebooku, konsumenci nie widzą, co do nich mówisz, a jeśli widzą – to nie ufają. Iluzja kontroli nad reputacją marki sprowadziła dyskusję o marketingu społecznościowym do posiadania własnych profili na Facebooku, Instagramie i innych mediach społecznościowych. Tymczasem dialog, który ma znaczenie, odbywa się poza strefą komfortu marketera – w przestrzeni wpisów tworzonych nie przez marki, a zwykłych internautów.

Czytaj więcej

Automatyzacja w PR to nie zło. O ile jej właściwie użyjesz

Kiedy pada hasło „PR automation”, większość PR-owców obrusza się i podkreśla, jak odległymi od siebie galaktykami są te dwa sformułowania. PR to relacje uwzględniające pewien savoir-vivre, który gwarantuje sukces i obustronną satysfakcję.

Czytaj więcej

„No to mamy kryzys” – skuteczne techniki na neutralizację hejterów i krytykę w social media

Teraz prawie każdą negatywną opinie nazywamy hejtem. Czy słusznie? Jak radzić sobie z krytyką, która pojawia się na naszych profilach w social mediach? Jeśli obawiasz się o wizerunek swojej firmy, pozwól, że doradzę Ci m.in., jak sobie radzić ze złymi recenzjami.

Czytaj więcej

Social media listening w pigułce – jak, po co i dla kogo?

W dzisiejszych czasach, wraz ze wzrostem popularności mediów społecznościowych, monitoring internetu stał się narzędziem niezbędnym w zarządzaniu wizerunkiem marek, instytucji czy osób publicznych.

Informacje pozyskane za pośrednictwem monitoringu mediów społecznościowych stanowią źródło analizy zarówno obecności marki (analiza ilościowa), jak i sentymentu, którym darzą go internauci (analiza jakościowa). Odpowiednia interpretacja danych z monitoringu staje się podstawą dla planowanych działań marketingowych i sprzedażowych. Od czego więc zacząć?

Czytaj więcej

Jak prowadzić skuteczne działania PR-owe w internecie?

Od początku popularności mediów społecznościowych i ich wykorzystywania w marketingu poszukujemy sposobów na wyciągnięcie jak największych korzyści z działań w nich prowadzonych. Zdobywamy wiedzę o algorytmach, uczymy się trików, podglądamy najlepszych, czasem jednak warto zatrzymać się i postawić na podstawy. A podstawą w social mediach jest… społeczność.

Czytaj więcej

Storytelling biznesowy krok po kroku

Storytelling pojawił się w USA już 180 lat temu, ale dopiero od 50 lat odkrywa go Europa. To nie słupki i wykresy stoją za sukcesem współczesnych miliarderów. To storytelling. O tym, jak budować skuteczne historie biznesowe, opowiada założycielka Mistrzowskiej Szkoły Storytellingu Biznesowego, dr Monika Górska.

Czytaj więcej