Dział: Social Media

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Trendy na TikToku – czy warto je wdrażać i jak to zrobić?

TikTok to przestrzeń kreatywnej ekspresji i najszybciej rozwijająca się platforma rozrywkowa na świecie. Już w 2021 r. liczba użytkowników przekroczyła miliard w skali globalnej i z pewnością wciąż będzie rosła! Początkowo kojarzony głównie jako kanał dla dzieci i młodzieży, dziś jest używany w niemal każdej grupie wiekowej i doceniany przez marketerów. Nic dziwnego. Na TikToku można odnaleźć treści z niemal każdej kategorii – od sportu i lifestyle, przez zainteresowania i pasje, aż po treści edukacyjne i rozrywkowe. Nie ma wątpliwości, że każdy z użytkowników znajdzie tutaj coś dla siebie. W Polsce z TikToka korzysta blisko 8 milionów osób, a aplikacja wciąż dynamicznie się rozwija. Na czym polega sukces platformy?

Czytaj więcej

Audyt social mediów krok po kroku

Audyt mediów społecznościowych nie jest tak przerażający, jak się może wydawać. Niemniej jednak, jeśli chcemy odnieść sukces w swoich działaniach, jest on wręcz niezbędny. Pomoże Ci on przede wszystkim ocenić Twoje dotychczasowe wyniki na platformach, na których działasz, skontrolować, co się dzieje na poszczególnych z nich, odkryć Twoje mocne i słabe strony, a także wdrożyć niezbędne zmiany do Twojej strategii. Jak zatem przeprowadzić skuteczny audyt mediów społecznościowych od początku do końca?

Czytaj więcej

Jak skutecznie docierać do odbiorców na Facebooku i obniżać koszty reklamy?

Prawidłowe zdefiniowanie grupy docelowej oraz buyer person jest kluczowe, by prowadzone kampanie reklamowe były skuteczne i osiągały zamierzone cele marketingowe. Zdaje się, że wszyscy już to wiemy. Przynajmniej w teorii.

Czytaj więcej

Instrukcja w 10 krokach – Jak prowadzić i rozwijać małe konto marki na TikToku?

TikTok stał się platformą, która wzbudza ogromne zainteresowanie marek z całego świata. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – nie dziwi więc, że małe i duże marki szukają pomysłów na to, jak zaistnieć w społeczności TikToka i zdobyć jej sympatię. Dziś podpowiadamy, jak nabrać wiatru w żagle, kiedy prowadzisz mały profil swojej marki.

Czytaj więcej

Metaverse – czekać czy działać? Jak w praktyce wykorzystać możliwości wirtualnej rzeczywistości w komunikacji i reklamie?

Słysząc o metaverse, większość z nas wytrzeszcza oczy i snuje w głowach wizje, nie wiadomo czego. Ale czy faktycznie jest to tak odrealnione? Przecież każdy z nas doświadczył np. reklam AR-owych, czy zakładał gogle do VR-a. Jeśli jednak nie, to pewnie mieliście okazję grać w grę - LOL lub Minecraft, albo zaczęliście interesować się cyfrowymi walutami czy NFT. Metaverse to ewolucja sposobu korzystania z sieci, której – jako heavy userzy internetu – doświadczamy na co dzień.

Czytaj więcej

Jak ugryźć LinkedIn w 2022 r.

Uprzedzam – nie będę pisał porad w stylu: „Pisz ważne dla Twoich odbiorców treści, a one same do nich dotrą” lub „Nieważne, kim jesteś, ważne, co piszesz na LinkedIn”. Te usłyszane kiedyś zdania do dziś wywołują mój uśmiech.

Czytaj więcej

Jak zmienia się komunikacja wideo w social mediach? TikTokowe trendy na 2022 r.

Robiąc marketingowe podsumowania, często pada pytanie o trendy na kolejny rok. Zawsze odpowiedzi są ogólnikowe, pełne kształtów i kolorów. Ewentualnie są to potwierdzenia, że w tym roku wygrają ARy. Ciężko jest mówić o trendujących tematach w mediach, które zmieniają się tak dynamicznie i które kreuje społeczeństwo. Takim samograjem i aplikacją, którą najtrudniej przewidzieć, jest TikTok. Rozwija się obecnie najszybciej, a jego użytkownicy prześcigają się w pomysłach. Ciężko mówić o tiktokowych trendach na 2022 r., bo same trendy w znaczeniu tej platformy pojawiają się nagle i znikąd. Dlatego przeczytacie tutaj o tym, co obecnie trenduje w aplikacji i jakie formy przybierają wideo.

Czytaj więcej

Krajobraz Social Media 2022 - trendy w kreowaniu treści tekstgrafika- wideo

Media społecznościowe dynamicznie się zmieniają napędzane technologią, gospodarką, polityką czy finalnie wpływem społecznym. Rok 2021 zdecydowanie przyniósł nam sporo zmian w zakresie interfejsów najpopularniejszych social mediów, nowych funkcji czy zmian w algorytmie wyświetlanych treści. A jakie trendy czekają na nas w 2022 r.?

Czytaj więcej

Jak i ile płacić za reklamę na Facebooku – od zasięgu do akcji

Budżety, strategie, decyzje, analizy… Tak dla większości z nas wygląda początek roku. W co w nadchodzącym roku będziemy inwestować nasze budżety marketingowe? Czy wciąż będzie to reklama na Facebooku?

Czytaj więcej

10 nowych narzędzi, dzięki którym rozkręcisz swoje social media

Praca przy social mediach może zająć naprawdę dużo czasu. Warto ją sobie ułatwić i uatrakcyjnić, dobierając odpowiednie aplikacje. Tym razem wśród polecanych narzędziach znajdziesz takie, które albo oszczędzą Twój czas, albo podniosą skuteczność działania.

Czytaj więcej

Jak przygotować skuteczną komunikację B2B na LinkedIn?

Planując komunikację B2B lub też szukając wartościowych leadów, w mediaplanie zdecydowanie powinno się uwzględnić LinkedIn. Platformę, która w Polsce ma ponad 4,6 mln użytkowników.

Czytaj więcej

Viral, czyli święty graal marketingu online

Viral, czyli Święty Graal marketingu online. Marzenie wszystkich marek. Wiemy o nim tylko tyle, że nie jest zarezerwowane wyłącznie dla dużych brandów, może dotyczyć każdego tematu i urzeczywistnić się na dowolnej platformie. Liczne, często wykluczające się przekazy, wskazują na jego cechy, ale wciąż więcej w tym temacie domysłów niż jednoznacznych odpowiedzi. Czas podsumować to, co ludzkość wie na jego temat i odkryć tajemnicę legendarnych komunikatów, które swoją popularność zyskały dzięki skądinąd przyziemnym aspektom.

Czytaj więcej