Dział: Social Media

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak (czy) AI w mediach społecznościowych wpływa na nasze poglądy i zainteresowania?

Czy tradycyjne i znane nam media społecznościowe jeszcze istnieją? Czy nadal nawiązujemy tam relacje i kontakty, czy już tylko nastawiamy się na konsumpcję treści? Ile ostatnio widzieliście wpisów od znajomych, a ile treści od randomowych ludzi i marek? Czy słyszeliście o recommendation media?

Czytaj więcej

Sztuczna inteligencja wygra tylko z tymi copywriterami, którzy z niej nie korzystają – czyli jak stworzyłem portale hiszpańskie

Mówią, że jeśli robisz to, co kochasz, to nigdy nie pracujesz. To prawda. U nas, marketerów internetowych, mamy jednak inny problem. Każdy z nas ma jakieś hobby. U jednych to fotografia, u innych podróże. A co, jeśli po pracy – tworzeniu stron, ich reklamie, analizowaniu ruchu i wytyczaniu kierunków rozwoju treści i promocji chcesz siąść w czasie wolnym do… tego samego, ale traktując to jako nieprzymusowe hobby. Brzmi nieciekawie? A może wydaje się, że to pomysł skazany na porażkę? Jak głosi przysłowie „potrzeba jest matką wynalazków”.

Czytaj więcej

Krajobraz rynku social mediów w Polsce

Media społecznościowe docierają w Polsce do 28 mln realnych użytkowników, co stanowi aż 93% wszystkich internautów w wieku od 7. do 75. roku życia. Tak wysokie dotarcie do populacji sprawia, że struktura użytkowników social mediów w Polsce odzwierciedla strukturę populacji internautów. Różnice pojawiają się dopiero podczas analizy demografii użytkowników poszczególnych mediów.

Czytaj więcej

YouTube Shorts w praktyce – jak to robić dobrze?

Świat pędzi, social media też. TikTok oczywiście wykonał ucieczkę niczym samotny kolarz, zostawiając peleton za plecami. Ale TikTok to nie wszystko. YouTube staje do walki. Dlaczego i jak tworzyć YouTube Shorts? Przeczytaj ten artykuł, czasu jest mało!

Czytaj więcej

Trendy na TikToku – czy warto je wdrażać i jak to zrobić?

TikTok to przestrzeń kreatywnej ekspresji i najszybciej rozwijająca się platforma rozrywkowa na świecie. Już w 2021 r. liczba użytkowników przekroczyła miliard w skali globalnej i z pewnością wciąż będzie rosła! Początkowo kojarzony głównie jako kanał dla dzieci i młodzieży, dziś jest używany w niemal każdej grupie wiekowej i doceniany przez marketerów. Nic dziwnego. Na TikToku można odnaleźć treści z niemal każdej kategorii – od sportu i lifestyle, przez zainteresowania i pasje, aż po treści edukacyjne i rozrywkowe. Nie ma wątpliwości, że każdy z użytkowników znajdzie tutaj coś dla siebie. W Polsce z TikToka korzysta blisko 8 milionów osób, a aplikacja wciąż dynamicznie się rozwija. Na czym polega sukces platformy?

Czytaj więcej

Audyt social mediów krok po kroku

Audyt mediów społecznościowych nie jest tak przerażający, jak się może wydawać. Niemniej jednak, jeśli chcemy odnieść sukces w swoich działaniach, jest on wręcz niezbędny. Pomoże Ci on przede wszystkim ocenić Twoje dotychczasowe wyniki na platformach, na których działasz, skontrolować, co się dzieje na poszczególnych z nich, odkryć Twoje mocne i słabe strony, a także wdrożyć niezbędne zmiany do Twojej strategii. Jak zatem przeprowadzić skuteczny audyt mediów społecznościowych od początku do końca?

Czytaj więcej

Jak skutecznie docierać do odbiorców na Facebooku i obniżać koszty reklamy?

Prawidłowe zdefiniowanie grupy docelowej oraz buyer person jest kluczowe, by prowadzone kampanie reklamowe były skuteczne i osiągały zamierzone cele marketingowe. Zdaje się, że wszyscy już to wiemy. Przynajmniej w teorii.

Czytaj więcej

Instrukcja w 10 krokach – Jak prowadzić i rozwijać małe konto marki na TikToku?

TikTok stał się platformą, która wzbudza ogromne zainteresowanie marek z całego świata. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – nie dziwi więc, że małe i duże marki szukają pomysłów na to, jak zaistnieć w społeczności TikToka i zdobyć jej sympatię. Dziś podpowiadamy, jak nabrać wiatru w żagle, kiedy prowadzisz mały profil swojej marki.

Czytaj więcej

Metaverse – czekać czy działać? Jak w praktyce wykorzystać możliwości wirtualnej rzeczywistości w komunikacji i reklamie?

Słysząc o metaverse, większość z nas wytrzeszcza oczy i snuje w głowach wizje, nie wiadomo czego. Ale czy faktycznie jest to tak odrealnione? Przecież każdy z nas doświadczył np. reklam AR-owych, czy zakładał gogle do VR-a. Jeśli jednak nie, to pewnie mieliście okazję grać w grę - LOL lub Minecraft, albo zaczęliście interesować się cyfrowymi walutami czy NFT. Metaverse to ewolucja sposobu korzystania z sieci, której – jako heavy userzy internetu – doświadczamy na co dzień.

Czytaj więcej

Jak ugryźć LinkedIn w 2022 r.

Uprzedzam – nie będę pisał porad w stylu: „Pisz ważne dla Twoich odbiorców treści, a one same do nich dotrą” lub „Nieważne, kim jesteś, ważne, co piszesz na LinkedIn”. Te usłyszane kiedyś zdania do dziś wywołują mój uśmiech.

Czytaj więcej

Jak zmienia się komunikacja wideo w social mediach? TikTokowe trendy na 2022 r.

Robiąc marketingowe podsumowania, często pada pytanie o trendy na kolejny rok. Zawsze odpowiedzi są ogólnikowe, pełne kształtów i kolorów. Ewentualnie są to potwierdzenia, że w tym roku wygrają ARy. Ciężko jest mówić o trendujących tematach w mediach, które zmieniają się tak dynamicznie i które kreuje społeczeństwo. Takim samograjem i aplikacją, którą najtrudniej przewidzieć, jest TikTok. Rozwija się obecnie najszybciej, a jego użytkownicy prześcigają się w pomysłach. Ciężko mówić o tiktokowych trendach na 2022 r., bo same trendy w znaczeniu tej platformy pojawiają się nagle i znikąd. Dlatego przeczytacie tutaj o tym, co obecnie trenduje w aplikacji i jakie formy przybierają wideo.

Czytaj więcej

Krajobraz Social Media 2022 - trendy w kreowaniu treści tekstgrafika- wideo

Media społecznościowe dynamicznie się zmieniają napędzane technologią, gospodarką, polityką czy finalnie wpływem społecznym. Rok 2021 zdecydowanie przyniósł nam sporo zmian w zakresie interfejsów najpopularniejszych social mediów, nowych funkcji czy zmian w algorytmie wyświetlanych treści. A jakie trendy czekają na nas w 2022 r.?

Czytaj więcej