Autor: Bartosz Wójcik

Sales Manager, Agency & Advertisers
Od 2011 r. związany z firmą badawczą Gemius, gdzie odpowiada za segment Agencji, Domów Mediowych oraz Reklamodawców w Polsce. Wspiera klientów w efektywnym wykorzystaniu badań jednoźródłowych podczas planowania i analizy wyników kampanii reklamowych online & offline. Autor artykułów w magazynach branżowych oraz bloga o marketingu online i social mediach – www.wieciecownecie.pl. Fan niestandardowych działań reklamowych oraz kreatywnego wykorzystania mediów i technologii w budowaniu wizerunku marki.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Reklama wideo AD 2023/2024 – jak planować media? Między socialem a VOD

Nie ma jednej recepty na idealną kampanię reklamową wideo online, jednak wykorzystanie danych dostępnych na rynku pomoże w optymalizacji kampanii i wyborze odpowiednich wydawców, u których będziemy realizować nasze działania marketingowe. Na co zwracać uwagę planując kampanię wideo online w przyszłym roku?

Czytaj więcej

Krajobraz rynku social mediów w Polsce

Media społecznościowe docierają w Polsce do 28 mln realnych użytkowników, co stanowi aż 93% wszystkich internautów w wieku od 7. do 75. roku życia. Tak wysokie dotarcie do populacji sprawia, że struktura użytkowników social mediów w Polsce odzwierciedla strukturę populacji internautów. Różnice pojawiają się dopiero podczas analizy demografii użytkowników poszczególnych mediów.

Czytaj więcej

Kampanie online w liczbach, czyli reklamowe podsumowanie drugiego kwartału 2022 r.

Jak wyglądała aktywność reklamowa online w poszczególnych branżach? Którzy reklamodawcy byli najbardziej aktywni reklamowo? I co się zmieniło w porównaniu z analogicznym okresem w 2021 r.? Zapraszam na podsumowanie.

Czytaj więcej

Jak lokować formaty display i wideo, by generować zasięgi i widoczność?

Niezależnie od tego, czy celem naszej kampanii jest sprzedaż czy budowanie świadomości marki, aby była ona skuteczna, musi spełniać pewne warunki – dotrzeć do jak największej liczby osób z grupy celowej oraz (co najważniejsze) być widoczna dla użytkownika.

Czytaj więcej

Co analizować i benchmarkować w kampaniach display & video na desktopie i mobile?

Kampanie reklamowe w internecie mogą mieć różne cele, np. budowanie świadomości marki i jej wizerunku wśród konsumentów, wprowadzenie nowego produktu na rynek czy sprzedaż. Niezależnie od celu, aby móc wyciągnąć odpowiednie wnioski, kampania powinna być dokładnie monitorowana.

Czytaj więcej

Widownia online w liczbach – TV vs. digital

Luty to czas przeziębień i grypy. Nikogo nie powinno więc dziwić, że w tym okresie najbardziej aktywną reklamowo branżą okazała się branża pharmaceuticals. Liczba kontaktów reklamowych dla reklam wideo w tym segmencie wyniosła 15 mld (czyli o 4 mld więcej niż w grudniu 2019 r.), co przełożyło się na 88% zasięgu cross-mediowego (uwzględniającego telewizję oraz platformy digital). Można więc powiedzieć, że przeciętny Kowalski miał kontakt z reklamą tej branży w badanym okresie średnio 608 razy!*

Czytaj więcej

Widownia online w liczbach, czyli reklamy wideo na platformach TV i digital pod lupą

W kwietniu 2019 r. rynek reklamy wideo na platformach TV i digital został zdominowany przez trzy branże: food, trade oraz pharmaceuticals. Liczba kontaktów dla tych branż wyniosła odpowiednio 9,76, 8,17 i 7,63 mld kontaktów reklamowych! Należy zauważyć, że kolejna pod względem ilości kontaktów reklamowych branża finance, insurance i brokerage osiągnęła wynik 4 mld.

Czytaj więcej