Autor: Anna Ledwoń-Blacha

co-founder & creative director w More Bananas

Fascynatka mediow społecznościowych oraz marketingu internetowego. Doświadczenie zdobyła podczas pracy w dwoch krakowskich agencjach: Grupa inVette oraz click community. Autorka licznych tekstow branżowych. Występowała na wielu konferencjach branżowych, mówiąc o social media i szkoląc z zakresu kampanii internetowych czy Facebook Ads.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Threads – z czym to się je?

Threads to bezpośrednia konkurencja dla X (Twittera), platforma do udostępniania treści głównie tekstowych z naciskiem na pozytywne interakcje i dyskusje. „Rozmowy w czasie rzeczywistym i przyjazne środowisko online” – tak mówi o niej sam Instagram, który również pojawia się tutaj nie bez powodu. Właścicielem platformy jest Meta, a użytkownicy potrzebują konta na Instagramie, aby zarejestrować się na Threads.

Czytaj więcej

Jak tworzyć angażujące treści w social mediach – człowiek kontra sztuczna inteligencja

Jednym z największych wyzwań, które stoją przed marketingowcami w epoce cyfrowej, jest tworzenie treści, które przyciągają i angażują. W dobie rozwoju sztucznej inteligencji (AI) wiele firm korzysta z tej technologii, aby ułatwić ten proces. Ale czy sztuczna inteligencja może zastąpić człowieka? A może jest po prostu wsparciem? I jakie są elementy, które należy wziąć pod uwagę, tworząc treści na social media? Oto kilka podpowiedzi.

Czytaj więcej

Anatomia reklamy socialowej – jak stworzyć skuteczną kreację na Facebooku, Instagramie i TikToku?

Można powiedzieć w dość dużym uproszczeniu, że dobra kampania reklamowa na Facebooku, Instagramie czy TikToku składa się z odpowiednich celów, dobrze dobranej grupy docelowej oraz efektywnej kreacji reklamowej. Grafika oraz wideo to najważniejsze elementy reklamy. To właśnie one jako pierwsze przyciągają wzrok użytkownika i jego uwagę. Czy ładna kreacja to skuteczna kreacja? Jak stworzyć taką, która osiągnie zamierzone cele?

Czytaj więcej

Jak pisać pod algorytm Instagarma – TOP 10 zasad i... postów, które zaangażują najbardziej wymagających obserwujących

Wbrew pozorom Instagram to nie tylko wizualne medium. Niezależnie od tego, jaki content tam publikujemy, wideo, rolki, stories, zdjęcia czy karuzele, słowo pisane ma niezwykle duże znaczenie. Tak dla algorytmu, jak i dla lepszego odbioru, i zrozumienia tekstu przez odbiorcę.

Czytaj więcej

Jak tworzyć strategię reklamową w social mediach na 2023 r.?

Często powtarzam, że social media to prawdziwe życie i prawdziwy biznes, z którego wycięto najnudniejsze fragmenty. Ale często to właśnie te nudne fragmenty, których nie widać, tworzą całą historię. Nudne elementy, jakimi są strategia, taktyki działania i wysiłek włożony w prowadzenie kanałów społecznościowych. Jak powinna wyglądać strategia i taktyka na 2023 r.?

Czytaj więcej

Branding na Instagramie – identyfikacja, komunikacja, story

Słyszysz branding na Instagramie, myślisz: spójny feed! Ale czy w dobie contentu efemerycznego, rolek i stories spójny feed to tak naprawdę recepta na spójność na Instagramie i realizowanie założeń brandingowych?

Czytaj więcej

Krajobraz Social Media 2022 - trendy w kreowaniu treści tekstgrafika- wideo

Media społecznościowe dynamicznie się zmieniają napędzane technologią, gospodarką, polityką czy finalnie wpływem społecznym. Rok 2021 zdecydowanie przyniósł nam sporo zmian w zakresie interfejsów najpopularniejszych social mediów, nowych funkcji czy zmian w algorytmie wyświetlanych treści. A jakie trendy czekają na nas w 2022 r.?

Czytaj więcej

Jak tworzyć interaktywny content do social mediów i na WWW? TOP 15 narzędzi content marketera

„A Ty którą czarodziejką z księżyca jesteś? Opcjonalnie: jakim rodzajem chleba jesteś?” Kto z nas nie wypełnił nigdy tego typu testu, niech pierwszy rzuci kamieniem. I nie ma w tym nic dziwnego. Tego typu treści maksymalnie angażują. Nie tylko swoją tematyką, ale i przyjemną, a przede wszystkim interaktywną formą.

Czytaj więcej

Dziesięć dobrych praktyk reklamy na Instagramie – czego unikać, o czym pamiętać

Instagram cały czas pnie się w górę w rankingach popularności. Nic dziwnego. Biznesowo cały czas się rozwija, w szczególności w zakresie rozwiązań e-commerce. Jednocześnie nie zapomina o swoich „zwykłych” użytkownikach. Chyba jako jedno z niewielu mediów nie powoduje kontrowersji związanych zarówno ze zmianami wizualnymi, jak i z użytkowaniem samej aplikacji.

Czytaj więcej

Jak tworzyć kreacje reklamowe online z wykorzystaniem gotowych narzędzi – narzędzia kreatywne dla nie-grafika

Zajęcie spędzające sen z powiek każdemu social media managerowi (i nie tylko), który nie opanował umiejętności obsługi Photoshopa? Odpowiedź jest jedna – tworzenie grafik na potrzeby komunikacji w social media i działań marketingowych w ogóle. A może być łatwo oraz przyjemnie, choć niekoniecznie szybko. Wszystko dzięki odpowiednim narzędziom i aplikacjom.

Czytaj więcej