Dział: Influencer marketing

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak budować relacje z odbiorcami, realizować skuteczne kampanie i mierzyć skuteczność działań?

Rozwój branży marketingowej wciąż nie zwalnia. Szacuje się, że z końcem 2022 roku, globalny rynek influencer-marketingowy ma przekroczyć wartość 16.4 mld USD. Zdecydowana większość marketerów regularnie uwzględnia influencer marketing w swoich strategiach, pojawia się coraz więcej firm i agencji, zajmujących się obsługą kampanii, a mimo to, wciąż napotykamy się na problemy z doborem twórców i mierzeniem efektywności naszej kampanii influencerskiej.

Czytaj więcej

#reklama - czy należy się go bać?

W ostatnim czasie pod lupą UOKiK jest działalność influencerów, zwłaszcza ta nosząca znamiona działań reklamowych oraz treści będących oszustwem dla ich odbiorców. Badane są publikacje pod kątem klarownego i czytelnego zaznaczenia, że dane działania są publikacjami reklamowymi, zarówno produktów własnych jak i na zlecenie klientów. Z drugiej strony pojawiają się głosy twórców, którzy skarżą się na zaniżone zasięgi publikacji oznaczonych jako reklamowe.

Czytaj więcej

Dobry brief to podstawa udanej współpracy: jak przygotować się do współpracy z influencerem i poprawnie skonstruować ofertę

Influencer marketing to obszar marketingu, który nie ucierpiał znacząco podczas pandemii. Lockdown sprawił, że więcej czasu spędzaliśmy przed ekranami komputerów i smartfonów. Rynek został zmuszony, aby dostosować się do panujących obostrzeń i w krótkim czasie oprzeć swoją działalność na sprzedaży online, w tym także na influencerach, którzy pomagają tę sprzedaż generować.

Czytaj więcej

Jak wybrać i zweryfikować profil influencera dzięki narzędziom online?

Influencer marketing na dobre zagościł w strategiach marketingowych firm, a co za tym idzie, dojrzał. Marketerzy nie błądzą już po omacku i podchodzą do realizacji działań dużo bardziej świadomie, tworząc coraz bardziej sprofesjonalizowany rynek. Narzędzia, które kilka lat temu pojawiały się jak grzyby po deszczu, dawno wyszły z wersji beta i oferują szerokie spektrum funkcji pozwalających na prowadzenie zaawansowanych kampanii oraz szczegółową weryfikację profili twórców. A oto 10 rozwiązań wspierających prowadzenie kampanii od A do Z.

Czytaj więcej

Przydatne narzędzia w influencer marketingu

Marketerzy coraz chętniej decydują się na podejmowanie współpracy z twórcami internetowymi. Przełomowy dla rynku był rok 2020. Pomimo spadku związanego z wybuchem pandemii, wydatki na reklamę internetową po raz pierwszy w historii przekroczyły 5 mld zł. Jeżeli jeszcze nie współpracowałeś z influencerami lub robiłeś to, ale szukasz alternatywy, aby przyspieszyć swoją pracę, warto wykorzystać kilka narzędzi, które zdecydowanie ułatwią codzienną współpracę z twórcami.

Czytaj więcej

Najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć o influencer marketingu w B2B

Zacznijmy od małej zabawy. Wypowiedz na głos słowo „influencer” i zastanów się, kto przychodzi Ci na myśl. Założę się, że jednym z Twoich pierwszych skojarzeń jest fit celebryta reklamujący kolejny szejk proteinowy lub gwiazda telewizji, która w slow motion prezentuje spektakularne efekty stosowania odżywki do włosów lub tuszu do rzęs. 

Czytaj więcej

Pandemia influencerów

Jeśli ktoś z nas ma jeszcze wątpliwości, czy korona-kryzys doprowadzi  do rewolucji w branży marketingowej, odpowiedź brzmi: naturalnie, że tak. Już od kilku tygodni dzieje się ona na naszych oczach. 

Czytaj więcej

Niszowe branże a influencer marketing – czy warto?

Słyszę całkiem uzasadnione wątpliwości od przedstawicieli niszowych branż, czy warto w ogóle podejmować współprace z influencerami. Czy to zadziała, jeśli produkt ciężko promować nawet tradycyjnymi metodami? Ten artykuł nie tylko odpowie na te pytania, ale także podpowie, jak to zrobić. 

Czytaj więcej

Instrukcja profesjonalnego influencer marketingu. Jak powstają najlepsze kampanie z influencerami?

Rynek influencer marketingu rośnie – to fakt. Im więcej twórców i metod współpracy z nimi, tym bardziej jaskrawy staje się podział między „influencerami wanna-be” a profesjonalnymi twórcami internetowymi. Czas odróżnić partyzanckie lokowania u instamodelek od strategicznych, ustandaryzowanych działań dużych marek oraz profesjonalnych agencji. Przekonaj się, jak krok po kroku przygotowuje się te drugie. 

Czytaj więcej

Jak prześwietlić influencera? przegląd przydatnych narzędzi, istotnych statystyk i kluczowych mierników

Czy słowo „influencer” ma dla Ciebie pejoratywne znaczenie? Jeśli tak, być może to przez „aferę metkową” wokół Jessiki Mercedes oraz T-shirtów popularnej chińskiej marki, które sprzedawane były za bajońskie kwoty i promowane jako wyprodukowane w Polsce. A może przez jeden z sarkastycznych filmów Dzikiego Trenera na YouTubie z „influencerkami” w roli głównej? 

Czytaj więcej

Jakościowy influencer marketing – dekalog dla marek

Według szacunków wzrost wydatków na influencer marketing na przestrzeni ostatnich 3 lat wyniósł prawie 5 miliardów dolarów*. Ta liczba jest imponująca i pokazuje, z jak ogromnym i prężnie rozwijającym się segmentem marketingu mamy do czynienia. 

Czytaj więcej

Jak influencer może wpłynąć na pozycję Twojej strony w wyszukiwarce?

Influencerzy potrafią nakręcić sprzedaż. Co do tego nie ma wątpliwości. Influencer marketing pozostaje jednak obiektem kontrowersji. Jego skuteczność kwestionuje się między innymi z tego powodu, że influencerzy bywają nieprzewidywalni i mogą w jednej chwili się skompromitować – kompromitując również markę, którą reklamują. To jednak kwestia wizerunkowa. Algorytmy Google podchodzą do spraw inaczej. 

Czytaj więcej