Autor: Angelika Zaręba

Absolwentka kierunku dziennikarstwo i nowe media na Collegium Civitas. W LTTM pracuje na stanowisku Marketing Specialist i odpowiada za współtworzenie i realizację strategii komunikacji B2B oraz B2C, a także wsparcie działu PR. Wcześniej pracowała w agencji marketingowej i odpowiadała za realizację kampanii online.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Influencer marketing 2023 – najskuteczniejsze formy współpracy z twórcami internetowych treści

Influencer marketing ciągle ewoluuje, a firmy coraz chętniej wykorzystują go w swoich strategiach marketingowych. Według podsumowania grupy LTTM w 2022 r. w branży rządziła multiplatformowość, profesjonalizacja krótkich form wideo i wzrost zarobków twórców internetowych.

Czytaj więcej

Rozkładamy algorytm YouTube’a na części – jak budować bezpłatne zasięgi?

YouTube to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie. W październiku 2022 r. tylko w Polsce platformę odwiedziło ponad 26,7 mln użytkowników. W tym samym miesiącu spędzili oni na niej średnio ponad 19 godz. 24 min. Są to ogromne liczby, które pokazują nie tylko rosnącą popularność, ale również to, że użytkownicy chętnie poświęcają sporo swojego czasu na oglądanie treści na platformie.

Czytaj więcej

Poradnik formatów contentu wideo - jak tworzyć angażującą treść?

YouTube to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych. Według podsumowania wyników kanałów z sieci LifeTube w 2021 r. użytkownicy poświęcają średnio 5 min i 27 s na obejrzenie jednego wideo na YouTubie. Łączny czas oglądania dziennie treści na tej platformie to, według wyników badania firmy analitycznej Sensor Tower, aż 1 godz. i 9 min.

Czytaj więcej

Przydatne narzędzia w influencer marketingu

Marketerzy coraz chętniej decydują się na podejmowanie współpracy z twórcami internetowymi. Przełomowy dla rynku był rok 2020. Pomimo spadku związanego z wybuchem pandemii, wydatki na reklamę internetową po raz pierwszy w historii przekroczyły 5 mld zł. Jeżeli jeszcze nie współpracowałeś z influencerami lub robiłeś to, ale szukasz alternatywy, aby przyspieszyć swoją pracę, warto wykorzystać kilka narzędzi, które zdecydowanie ułatwią codzienną współpracę z twórcami.

Czytaj więcej