Autor: Justyna Oracz

Pełna energii i zapału manager marketingu z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym zdobytym w wielu branżach. Absolwentka WSB o specjalizacji Media masowe i komunikacja. Aktualnie Head of communications w WE!RE FANTASY, gdzie zajmuje się komunikacją w obszarze influencer marketingu. Z sukcesami planuje i realizuje komunikację marek w obszarze gamingu i nie tylko. Potrafi skutecznie łączyć kanały i narzędzia komunikacji, by efektywnie i efektownie realizować cele projektów.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Gaming & influencer marketing – dobra para?

Gaming od lat jest jedną z najpopularniejszych rozrywek i prężnie rozwijającą się gałęzią zarówno pod względem branżowym, komunikacyjnym, jak i kulturowym. Rokrocznie zdobywa rzesze nowych graczy, których łączy pasja i którzy tworzą społeczności. Z kolei influencer marketing to kanał, który marki chętnie wykorzystują do digitalowej komunikacji i zdobywania nowych odbiorców. Co zatem wyjdzie z połączenia gaming influencer marketingu? Mały spoiler: precyzyjnie stargetowana grupa docelowa, która jest dobrze rozpoznana i w której efektywnie można prowadzić działania komunikacyjne.

Czytaj więcej

Gaming i esport w kampaniach reklamowych – Jak dobierać formaty i mierzyć skuteczność działań?

Wiele marek realizuje swoje cele marketingowe w obszarze gamingu. Fakt ten nie powinien dziwić tych, którzy śledzą trendy i różnego rodzaju raporty. W najnowszym badaniu Newzoo czytamy, że w 2022 r. wzrosła o kolejne 4,6% liczba graczy i obecnie szacuje się, że na świecie ponad 3,2 mld ludzi gra w przeróżne gry. To ogromna społeczność, bardzo zróżnicowana – wszak gracz graczowi nie równy. Przez rozwój tego rynku mamy ogrom tytułów gier i platform, na których można grać. Jeśli dodamy jeszcze do tego czynniki demograficzne, okazuje się, że dotarcie do osób grających w gry może spędzać sen z powiek marketerom.

Czytaj więcej

#reklama - czy należy się go bać?

W ostatnim czasie pod lupą UOKiK jest działalność influencerów, zwłaszcza ta nosząca znamiona działań reklamowych oraz treści będących oszustwem dla ich odbiorców. Badane są publikacje pod kątem klarownego i czytelnego zaznaczenia, że dane działania są publikacjami reklamowymi, zarówno produktów własnych jak i na zlecenie klientów. Z drugiej strony pojawiają się głosy twórców, którzy skarżą się na zaniżone zasięgi publikacji oznaczonych jako reklamowe.

Czytaj więcej