Platforma Medium, czyli gdzie się chwalić contentem?

Content marketing

Jeżeli content jest królem, to sztuka dzielenia się nim z szerszą publicznością – królową, jeśli nie boginią. Jako etatowi contentowcy uwielbiamy treści – mamy sto pomysłów na ich tworzenie i dopracowanie w taki sposób, aby współgrały ze strategią marki, wpływały na poprawienie jej wizerunku oraz budowały trwałe relacje z potencjalnymi i obecnymi klientami czy partnerami.

 

POLECAMY

Chcesz dowiedzieć się więcej? Weź udział w Konkresie Online Marketing!

Często jednak o ostatnim „ogniwie”, które de facto jest przecież najważniejsze, zapominamy. Skupiamy się na tym, żeby treść była ciekawa, merytoryczna, profesjonalna i… już. Jak jednak (a przede wszystkim gdzie) chwalić się przygotowanymi publikacjami tak, aby zdobyły jeszcze szersze zasięgi i zostały odnalezione przez nowe grono czytelników? 


Medium, czyli po co to komu?


Z historycznego punktu widzenia Medium to platforma założona w 2013 r. przez byłego CEO Twittera – Evana Williamsa. Jej zadaniem było stworzenie społeczności blogerów w przestrzeni umożliwiającej im dzielenie się przygotowywanymi treściami – nawet jeśli zostały one opublikowane przez autora nieco wcześniej w innym miejscu. Omawiane narzędzie pozwala na opublikowanie zupełnie nowego postu lub na zaimportowanie przygotowanego w przeszłości materiału z oryginalnego miejsca publikacji. Teksty mogą zostać urozmaicone przez grafiki, filmy, gify i wszystko, co tylko twórcom się zamarzy. Medium wprowadziło także wiele opcji formatowania tekstu, dzięki czemu treści zyskują na warstwie wizualnej, a co za tym idzie – na zaangażowaniu czytelników. 

Medium – dlaczego warto?

  • nie musisz tworzyć nowych treści (ale oczywiście możesz)  – wystarczy skorzystać z opcji Import i wgrać wcześniej opublikowane artykuły,
  • dz...
Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy