Dział: Strona www, która sprzedaje

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak przekuwać wizyty w leady? Sztuka projektowania i testowania landing page

Jedną z głównych składowych sukcesu każdej kampanii jest stworzenie odpowiedniej landing page (w języku polskim nazywanej też stroną lądowania czy stroną docelową). Istnieje wiele sposobów sprowadzania ruchu na daną stronę – m.in. działania SEO, SEM, kampanie PPC czy mailingi. Ale to atrakcyjny wygląd, treści i przejrzystość landing page wzbudzają określone emocje i zachęcają naszą grupę docelową do wykonania konkretnych działań. Dobrze zaprojektowana strona landingowa jest nieocenionym wsparciem konwersji, niezależnie od tego, w jaki sposób ją definiujemy. Jednak czym właściwie jest „odpowiednia” landing page? By móc odpowiedzieć na to pytanie, przyjrzyjmy się bliżej rodzajom stron docelowych, narzędziom do ich tworzenia oraz dobrym praktykom ich projektowania i testowania.   

Czytaj więcej

15 narzędzi SEO przydatnych każdego dnia

Praca z narzędziami SEO to chleb powszedni każdego specjalisty. Niezwykle istotny element pracy nad poprawą widoczności strony w sieci. Usprawniają pracę na wielu płaszczyznach.

Czytaj więcej

Analiza lejków sprzedażowych i modeli atrybucji – Jak generować sprzedażowy ruch w serwisie?

Użytkownicy dokonujący zakupów przez internet są coraz bardziej świadomi podejmowanych decyzji, a ponadto wiedzą, jakie witryny internetowe można odwiedzić w celu weryfikacji cen, ofert oraz jakości zamawianych produktów bądź usług. Internet jest źródłem inspiracji zakupowych, opinii i informacji o produktach oraz substytutach oferowanych przez konkurencję. Porównanie cen u poszczególnych dostawców zajmuje kilkanaście sekund, a zakupy można robić praktycznie na całym świecie. Użytkownicy rzadko kiedy decydują się na zakup przy pierwszym zetknięciu się z reklamą, a możliwości internetu powodują, że ścieżki prowadzące do transakcji stają się coraz dłuższe. Zrozumienie i wykorzystanie atrybucji w odpowiedni sposób staje się Świętym Graalem, szczególnie na rynku e-commerce.

Czytaj więcej

Między użytecznością a modą Strony internetowe – trendy 2021

W trakcie procesu tworzenia stron internetowych głównym celem projektantów jest dostarczenie użytkownikom rozwiązań umożliwiających realizację ich celów. Aby tak się stało, wykorzystują narzędzia sprzyjające efektywnej i przyjaznej eksploracji. Musimy przecież pamiętać, że funkcjonalność może się przekładać – choćby w e-commerce – na rentowność biznesu. Czasem istotną rolę odgrywa też walor estetyczny. To wszystko natomiast są czynniki zmieniające się w czasie. Oto kilka wskazówek i dobrych praktyk oraz trendów odpowiadających bieżącym zjawiskom rynkowym i społecznym. 

Czytaj więcej

JAK ZBUDOWAĆ PORTAL, KTÓRY WSPIERA SPRZEDAŻ?

Coraz częściej portal internetowy firmy stanowi kluczowy przystanek na ścieżce zakupowej klientów. Niezależnie od tego, na jakim rynku działasz, Twoi klienci, zanim podejmą decyzję zakupową, szukają informacji o produktach w internecie i często właśnie tam dokonują zakupu. W efekcie to, czy Twój portal ułatwi im te zadania, będzie miało istotny wpływ na wyniki sprzedaży.

Czytaj więcej

Shoppable content – jak projektować angażujące serwisy poradnikowe i sprzedawać treścią?

Content marketing od kilku lat zyskuje na popularności. Coraz częściej słyszymy też, że angażujące treści mogą naprawdę skutecznie sprzedawać. Jak więc sprawić, by konwersja z tekstów poradnikowych wielokrotnie wzrosła? Jak atrakcyjnie uzupełnić treść o produkty lub skutecznie skierować do danej usługi?

Czytaj więcej

Co marketer musi wiedzieć przy przenoszeniu strony lub gruntownej modernizacji?

Agata towarzyszyła mu od początku pracy w tej firmie. Była przy nim, kiedy dostał awans i kiedy dostał premię, a kiedy zaczynali razem to zadanie, czuł, że to początek czegoś wspaniałego! Mimo że nie była szczególnie rozmowna, uwielbiał jej towarzystwo i niezmącony spokój. Dziś jednak paprotka Agata lądowała w kartonie z jego pozostałymi rzeczami osobistymi, a on właśnie ciągnął ten karton w stronę windy. Koledzy nie wiedzieli, jak się zachować. Jedni nagle dostrzegali coś bezgranicznie fascynującego w czubkach swoich butów, a inni po prostu patrzyli na niego współczująco. Wszyscy w firmie wiedzieli, że zwolniono go dlatego, że zawalił przeniesienie strony do nowej firmy hostingowej… Ta historia nie musi się jednak tak kończyć. Przeniesienie strony na nowy serwer, zmiana struktury serwisu czy nawet domeny mogą być fantastyczną przygodą. Napisałem ten artykuł, aby ułatwić Ci przygotowanie się do poważnych zmian strony, domeny albo – po prostu – operatora hostingu.

Czytaj więcej

Obraz czy tekst? Animacja czy wideo? Jak dowozić cele sprzedażowe dzięki contentowi na www

Podobno „content isn’t King, it’s the Kingdom”. Skoro tak, to warto zadbać, aby do naszego królestwa chcieli zawitać ci, na których nam zależy. Jak to zrobić? Tworząc skuteczny content, który z powodzeniem może zostać wykorzystany w służbie sprzedaży.

Czytaj więcej

Najlepsze rozwiązanie mobilne dla e-commerce – Aplikacja natywna, PWA czy natywny Flutter?

Aplikacje mobilne to cenna innowacja technologiczna, która zmieniła sposób, w jaki pracujemy, robimy zakupy i się komunikujemy. Aplikacje mobilne stale ewoluują, a trendy ich rozwoju określane są przez popyt, który rośnie z każdym rokiem. W 2020 r. liczba pobranych aplikacji mobilnych na całym świecie według App Annie wyniosła aż 218 miliardów. Co więcej, wraz z rozwojem aplikacji mobilnych coraz więcej użytkowników dokonuje za ich pomocą zakupów online. 

Czytaj więcej

Amazon wkroczył do polski – Jak skutecznie sprzedawać na serwisie?

Po latach spekulacji Amazon oficjalnie wkroczył do Polski. Pojawienie się na naszym rynku największego światowego marketplace’u jednocześnie ekscytuje i stresuje sprzedawców. Z jednej strony cieszy ich ułatwiona ścieżka dotarcia do milionów zachodnich klientów, a z drugiej obawiają się konkurencji i wyśrubowanych oczekiwań, jakie amerykański gigant stawia przed swoimi partnerami.

Czytaj więcej