Dział: Content marketing

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Podcast krok po kroku – jak zrobić to dobrze?

Podcastów w Polsce słucha nawet 1/3 internautów. Co więcej – odbiorcy podcastów znacznie częściej akceptują formaty reklamowe. Jak stworzyć podcast, który chętnie będą słuchać Twoi odbiorcy?

Czytaj więcej

Content marketing, czyli dlaczego powinieneś tworzyć angażujące treści

Marketing niemal w całości przeniósł się do Internetu i nie jest to niczym dziwnym. Obecnie społeczeństwo posiada nieograniczony dostęp do sieci, a kanały w social mediach oraz innych źródłach zdobywają znacznie więcej uwagi niż tradycyjne nośniki informacji. Content marketing to element działań komunikacji organizacji ze światem zewnętrznym. Jest to bardzo modne oraz porządane zjawisko, pozwalające marce, firmie, czy organizacji w ogóle, budować wizerunek za pomocą narzędzi internetowych.

Czytaj więcej

Sześć sposobów na skuteczny visual content

Jeśli content is King, to visual content is God. Przepraszam za to religijne nawiązanie, ale bolesna prawda jest taka, że nawet 10 godzin dziennie potrafimy modlić się do ekranów urządzeń elektronicznych, bombardowani przytłaczającą ilością informacji. I tutaj powinno od razu paść słowo klucz: informacji obrazkowych. Niby nic odkrywczego jak na 2022 r., bo zalety piktogramów doceniono już 3 tys. lat temu. Czy mamy więc do czynienia z jakimś cywilizacyjnym paradoksem? W końcu pismo obrazkowe to relikt przeszłości, a visual content to przyszłość digitalu. Jak więc tworzyć kreacje, które wybiją odbiorców z transu scrollowania?

Czytaj więcej

NFT, czyli JPG na sterydach

Rozpoczynając temat NFT, trudno pominąć wątek blockchain i bitcoin. To trochę tak jakbyśmy chcieli swojej babci wyjaśnić, czym jest zjawisko influencer marketingu, nie tłumacząc, czym jest internet i media społecznościowe. Zresztą gdybym miał z czymś porównać zjawiska, które omówię, to blockchain byłby internetem, bitcoin mediami społecznościowymi, a NFT influencerem. Prawda, że nie brzmi to już tak abstrakcyjnie, kiedy włożymy to w bliższe nam ramy pojęciowe?

Czytaj więcej

Rich content od A do Z

Rich content – czyli rozbudowane karty produktowe – to ważny element działań prowadzonych w ramach performance content marketingu. Jeśli zostaną dobrze przygotowane, mogą mieć kluczowe znaczenie w procesie decyzyjnym klienta i przekonać go do zakupu. Współcześnie proste karty produktowe – ubogie w szczegóły, nieatrakcyjne wizualnie – zdecydowanie przegrywają z nowoczesnymi, bogatymi wersjami, które w kompleksowy sposób informują o produkcie oraz wskazują szereg jego benefitów i przewag konkurencyjnych. Jak zatem opracować rich content i jakie narzędzia mogą Ci w tym pomóc?

Czytaj więcej

Słowo przeciw wideo? Jak pozyskać wysokie pozycje w Google i generować konwersje?

Wyobraź sobie konsumenta, szukającego w Google produktów lub usług, które oferujesz. Wpisuje słowo kluczowe i na topowych miejscach widzi Twoją stronę, a informacje na niej spełniają jego oczekiwania. Dzięki temu szybko podejmuje decyzję i zostaje Twoim klientem. Po nim pojawia się kolejny i kolejny…

Czytaj więcej

Jak sprzedawać słowem, czyli sztuka pisania tekstów na WWW od A do Z?

Wzbudzenie zainteresowania potencjalnego klienta oraz zachęcenie go do zakupu stanowi nie lada wyzwanie dla każdej firmy. Sprzedaż słowem, czyli sztuka pisania atrakcyjnych tekstów na stronę www, opiera się przede wszystkim na tworzeniu angażujących komunikatów, które nakłonią odbiorcę do wykonania konkretnego działania. Jak pisać teksty wzbudzające zainteresowanie? O czym należy pamiętać, projektując zakładki na stronie? Jakie techniki i narzędzia warto wykorzystać przy kreacji contentu na www?

Czytaj więcej

Inhouse i outsourcing – która forma zamawiania treści jest dla Ciebie

Każda marka potrzebuje treści, a trendy wskazują, że im bardziej profesjonalne i specjalistyczne, tym lepiej. Tworzenie contentu crème de la crème wymaga czasu, wiedzy, a w przypadku większych marek i agencji także ustalonego procesu zlecania pracy autorom. Marketer bez dobrego copywritera jest jak Sherlock bez Watsona.

Czytaj więcej

Odbiorca sam podpowiada, czego najchętniej by się od Ciebie dowiedział

Serio – to nie jest rocket science. W dobrym contencie chodzi o to, żeby opowiedzieć historię, która zainteresuje odbiorcę i zatrzyma go u nas na dłużej, „sprzeda” nasz brand lub produkty. Dlatego tak ważne jest, żebyś wsłuchał się w to, o co Twój odbiorca pyta. Oczywista oczywistość – aż głupio nie spróbować, prawda?

Czytaj więcej

Contentowe występy gościnne, czyli jak pisać treści, które będą publikowane i szeroko udostępniane… u innych

Zacznijmy od dobrze znanej wszystkim mądrości ludowej – „Gość w dom, Bóg w dom”. Parafrazując ją do marketingowych realiów i dostosowując do współczesnego języka, nie pozostaje mi nic innego, jak podsumować już na wstępie – piszmy posty gościnne, bo warto!

Czytaj więcej

Czy używasz argumentów kontrastujących w swoich ofertach?

Czym byłyby nasze rozmowy, spory, kłótnie bez argumentów? Wymianą niewiele znaczących zdań i oznajmień. Mało istotnych, bo niebędących reakcją na człowieka siedzącego po drugiej stronie stołu albo monitora, zdradzających brak chęci przekonania kogoś do swoich racji.

Czytaj więcej

Jak napisać tekst-petardę? 5 sposobów, których wcale nie musisz zastosować

Istnieje zbiór podstawowych zasad, które każdy autor publikujący w sieci powinien znać. Należy pisać „pod personę”, relatywnie krótkimi zdaniami, unikać strony biernej i podawać przykłady. W tym artykule nie będę jednak opowiadać o podstawach. Chcę pójść o krok dalej i podsunąć Ci nieoczywiste rozwiązania, których... wcale nie musisz stosować.

Czytaj więcej