Autor: Paulina Kozyra

Country Manager TradeTracker Poland, szefowa Grupy Roboczej Content Marketing i Reklama natywna IAB Polska, członkini Stowarzyszenia Content Marketing Polska, wykładowczyni na Collegium Civitas, ekspertka i pasjonatka online marketingu. Specjalizuje się w content marketingu, reklamie natywnej, marketingu afiliacyjnym oraz rozwijaniu nowych produktów. Obecnie jako Country Manager TradeTracker Poland, największej agencji marketingu afiliacyjnego rozwija sieć na rynku polskim i CEE. Poprzednio Head of Business Development w Contentive (Content & Native) w INIS sp. z o.o. Wcześniej przez prawie 7 lat związana z jedną z największych agencji mediowych w Polsce – GroupM – plista, gdzie zarządzała zespołami Content & Publisher. Kilkunastoletnie doświadczenie mediowe zdobywała m.in. w RASP, Grupie O2 (obecnie Grupa WP), Polskiej Agencji Prasowej, agencji interaktywnej, w działach sprzedaży, produktu, promocji i reklamy online.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

To nie będzie artykuł o kolejnych predykcjach nt. trendów w content marketingu na 2024 r.

Corocznie, na przełomie listopada i grudnia, internet zalewają artykuły na temat tego, co wydarzy się w świecie marketingu. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o predykcje trendów content marketingowych w kolejnym roku. Co warto wiedzieć, aby nie wróżyć z fusów i odejść od stwierdzeń „kolejny rok mobile” czy właściwiej „kolejny rok pod znakiem AI”. O tym dowiesz się poniżej.

Czytaj więcej

„Sztuczny copywriter”? – jak tworzyć poradnikowe i inspirujące treści dzięki AI. Przegląd narzędzi copywritera

W dzisiejszym cyfrowym świecie informacje są dostępne na wyciągnięcie ręki. Według badania Lori Lewis z 2021 r., w ciągu zaledwie 60 s pojawia się prawie 4 mln zapytań w Google, ponad 500 godz. materiałów jest przesyłanych na YouTubie, 700 tys. historii udostępnianych na Instagramie, a 70 mln wiadomości generowanych na Whatsappie. Podobne badanie przedstawione przez serwis eDiscovery Today z 2023 r. wskazuje kolejne wzrosty (co raczej nie dziwi). I jak tu przykuć uwagę odbiorcy, skoro jest on tak „zajęty i atakowany” z każdej strony?

Czytaj więcej

Marketingowy content w dobie AI – kreatywność ciągle „rządzi”

Content is king, distribution is queen… ale creativity is a JOKER. Rozwój technologii wkracza w nową erę artificial intelligence (AI), a ta optymalizuje naszą pracę, przyspiesza tworzenie, wykonuje to, co do tej pory było żmudną koniecznością każdego copywritera. Ale czy do końca jest tak idealnie? Jak tworzyć treści, aby spełniały określone, a nie przypadkowe cele? Czy przyszłość twórców marketingu treści jest zagrożona? I czy bycie kreatywnym w ich tworzeniu jest potrzebne?

Czytaj więcej

Content marketing 2022 r. – co się zmieni, w co warto nadal inwestować oraz jakie wyzwania i szanse na nas czekają

Początek roku to dla branży marketingowej czas podsumowań, analiz i wyciągania wniosków z ubiegłorocznych działań, aby móc przewidzieć (z mniejszym bądź większym sukcesem), co przyniosą kolejne lata. Nie inaczej jest w content marketingu, który z roku na rok rozwija się i rośnie w siłę (zwłaszcza wydatków reklamowych).

Czytaj więcej

40 znaków w onlinie – jak przykuć uwagę czytelnika. Porady i sztuczki

Reklama natywna w ostatnich latach jest jedną z najbardziej popularnych form wykorzystywanych w promocji produktów, usług czy treści sponsorowanych. Jak ją tworzyć, aby spełniała swoje cele? Oto krótki poradnik.

Czytaj więcej