Wszechobecna analityka pozwala mierzyć nie tylko parametry związane bezpośrednio z realizacją transakcji, ale również różnego rodzaju wskaźniki pośrednie, które pomagają odpowiednio zoptymalizować kampanie. Wydaje się, że w tym analitycznym świecie nie ma już miejsca na branding, jednak – paradoksalnie – szeroka możliwość zastosowania danych, prawie całkowity brak ograniczeń co do kreacji i łatwość jej modyfikacji pod cele kampanii otworzyły nowe możliwości planowania i realizowania kampanii brandingowych w programmaticu.
POLECAMY
1. Świadoma sprzedaż, czyli cele kampanii programatycznych
W kampaniach realizowanych programatycznie, podobnie jak w przypadku innych kampanii marketingowych, cele możemy podzielić na dwie grupy: sprzedażowe (pod tym pojęciem kryją się wszystkie cele związane z pozyskiwaniem leadów, a więc nie tylko te kończące się zakupem, ale też np. zapisem na jazdę próbną, rejestracją w serwisie, udziałem w konkursie itp.) oraz na brandingowe, czyli związane ze zwiększeniem świadomości i rozpoznawalności marki.
W przypadku celów sprzedażowych wykorzystanie technologii programmatic daje nam szerokie spektrum możliwości mierzenia wszelkich akcji użytkownika, zarówno w serwisie internetowym/na landing page, jak i w samej kreacji, a następnie targetowania kampanii według zebranych w ten sposób danych. Platformy DSP dają też bardziej zaawansowane możliwości zakupu i optymalizacji kampanii, np.:
CPA (cost per action) – model optymalizujący kampanie pod kątem wartości akcji (liczby potencjalnych klientów lub sprzedaży). Aby w pełni wykorzystać zalet...
- 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
- Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
- Dostęp do czasopisma w wersji online
- Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
- ... i wiele więcej!