Video mailing – jak robić to dobrze?

E-mail marketing

Wideo pod względem wartości z roku na rok stanowi coraz większy kawałek tortu reklamy online. Nie mogło zatem nie znaleźć swojego miejsca także w e-mail marketingu. Istotne jest to, aby umiejętnie połączyć wizerunkowy charakter wideo z możliwościami sprzedażowymi, jakie daje komunikacja mailowa. Nie możemy po prostu przenieść wideo do maila i oczekiwać, że samo jego pojawienie się spowoduje wzrost kliknięć, a następnie wzrosty sprzedaży. Mimo użycia wideo nadal korzystamy z e-mail marketingu, czyli nośnika przede wszystkim efektywnościowego, mającego za cel sprzedawać i podnosić współczynniki konwersji. Podobnie jak przy mailingu tradycyjnym musimy więc zadbać o jasność komunikacji, przedstawiając odbiorcy w sposób konkretny i czytelny profity wynikające z poświęcenia nam chwili uwagi. Pamiętajmy o tym, że wciąż walczymy wyłącznie o sekundy czasu internauty wymagającego, aby wartościowe informacje czy promocje znalazły się przed nim jak najszybciej. Jak zatem wziąć to, co najlepsze z wideo oraz e-mail marketingu, połączyć umiejętnie i stworzyć efektywną kampanię?

Kluczem w całym e-mail marketingu, nie tylko tym wykorzystującym wideo, jest zaplanowanie i stworzenie skutecznej ścieżki komunikacyjnej, którą podążać ma nasz odbiorca. Tradycyjnie będzie to więc atrakcyjny temat wiadomości, spełniająca określone zadanie kreacja z odpowiednim komunikatem i oprawą wizualną. Przed video mailingiem stoi jednak dużo większe wyzwanie.

POLECAMY

Odbiorcy reklam e-mail przyzwyczajeni są do otrzymywania konkretnych, krótkich komunikatów z wyraźnym CTA (ang. call to action), a tymczasem w mailu od nas mają otrzymać treść zawierającą wideo, które zgodnie z naszym założeniem ma skupić uwagę na dłużej niż sekundę od otwarcia wiadomości. Wideo musi być na tyle atrakcyjne, aby zostało obejrzane do końca, a po tym ma jeszcze przekonać użytkownika, że warto kliknąć i przejść na stronę docelową i właśnie tam dokonać interakcji. Jakie więc elementy zawrzeć w wiadomości, aby jak najczęściej odbiorca video mailingu przeszedł wszystkie te etapy?

Potencjalny klient dziennie styka się z kilkudziesięcioma mailami sprzedażowymi zachęcającymi do kupna, rejestracji,...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy