Autor: Adrianna Kubik

Content marketing director, They.pl. Zarządza Contented by They.pl – marką wyspecjalizowaną w marketingu treści działającą w ramach grupy They.pl. Prowadzi wciąż powiększający się zespół copywriterów, content designerów, redaktorów, a także digital project managerów i PR-owców, realizujący działania digital dla takich marek, jak: AccorHotels, Avis czy Tubądzin. Wcześniej zdobywała doświadczenie m.in. jako copywriter i content designer, tworząc kampanie oraz treści dla marek z branży FMCG i firm farmaceutycznych. Przygodę z branżą marketingową zaczęła w legendarnej agencji reklamowej PZL, gdzie pracowała nad kampaniami dla Alior Banku oraz Plusa. Jest autorką licznych eksperckich artykułów oraz opracowań dotyczących content marketingu.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Być kobietą… w kampanii reklamowej, czyli niebieski okres i krępująca wizyta u ginekologa

Jak wskazuje raport „Polki – nowe wartości na nowy czasy” z 2021 r. przygotowany dla firmy Gedeon Richter Polska, dla 51% Polek najważniejszą wartością jest zdrowie. Tymczasem kobiece ciało oraz zdrowie to wciąż obszary, wokół których narosło wiele mitów wymagających obalenia, a tematy tabu z tym związane nie są wcale chętnie poruszane w dyskursie publicznym. Sprawdzamy, jak marki przełamują tematy tabu dotyczące kobiecego zdrowia.

Czytaj więcej

OK, boomer? Dlaczego należy przestać myśleć o pokoleniu silver w sposób stereotypowy?

Czy wiesz, że osoby 55+ stanowią 22% wszystkich internautów, co czyni ich najliczniejszą grupą w polskim internecie? Nie jest to jedyny powód, dla którego warto przyjrzeć się jej dokładniej i zrozumieć, że nadszedł czas, żeby docenić ją pod kątem marketingowym.

Czytaj więcej

Performance content marketing dla marki Orange: case study

Odpowiednio wypracowana strategia performance content marketingowa realizuje ściśle określone cele efektywnościowe. Jest również dopasowana do specyfiki branży oraz marki, a także uwzględnia synergię działań o charakterze stricte kampanijnym i sprzedażowym z treściami. Dzięki temu ważnym elementem na ścieżce użytkownika staje się content, a marka bezpośrednio obserwuje jego przełożenie na wzrost efektywności działań digitalowych. Kierowaliśmy się powyższymi standardami, gdy wspólnie projektowaliśmy strategię działań dla marki Orange.

Czytaj więcej

Pięć sposobów na budowanie marki online zaczerpniętych prosto ze świata Digital Native Vertical Brands

Czy spotkałeś się z terminem Digital Native Vertical Brands? Autorem tego pojęcia jest Andy Dunn, który w 2007 roku założył markę Bonobos, uznawaną za jedną z pierwszych DNVBs. Obecnie Dunn jest szefem obszaru digital marek odzieżowych w Walmarcie, który w 2017 roku kupił markę Bonobos za 310 milionów dolarów.

Czytaj więcej

Dobra treść zawsze trafia do celu – jak tworzyć content, aby odnieść sukces?

Co świadczy o tym, że dana treść jest „dobra” i co to w ogóle znaczy? Z jednej strony decyduje o tym nic innego, jak subiektywne odczucie odbiorcy, z drugiej zaś – dla marketera „dobra” treść to przede wszystkim realizująca zamierzone cele.

Czytaj więcej

Content marketing w praktyce – taktyki contentmarketingowe: od budowania wizerunku do wspierania sprzedaży

Content marketing, rozumiany jako strategiczne podejście do marketingu, może zapewnić korzyści praktycznie każdej organizacji czy brandowi. W zależności od celów, które stawia sobie marka, content marketing oferuje jej liczne działania i formy, które pomogą w realizacji ustalonych KPI. 

Czytaj więcej