Jak efektywnie korzystać z Facebooka?

Media społecznościowe

Jako marketerzy zawodowo spędzamy średnio 8 godzin dziennie w mediach społecznościowych. A prywatnie? Często po pracy znów wracamy na Facebooka czy Instagrama – tym razem dla rozrywki, sprawdzenia, co u znajomych czy poczytania newsów, na które w ciągu dnia w pracy nie było czasu. Jak ułatwić sobie korzystanie z Facebooka i jak najlepiej wykorzystać chwile spędzone w tym medium?

Mierzenie czasu spędzonego w aplikacji Facebook

Większość użytkowników tego medium korzysta do jego przeglądania z urządzenia mobilnego. W drugiej połowie 2018 roku Facebook dodał dla nich nową funkcjonalność: mogą mierzyć, ile czasu spędzili danego dnia w aplikacji i jak to wygląda na tle pozostałych dni w ciągu ostatniego tygodnia. 

Wynik może być nie tyle zaskakujący ile frustrujący, jeśli zdasz sobie sprawę, że przez tę godzinę, dwie czy trzy tak naprawdę nie zrobiłeś nic wartościowego, a jedynie zabijałeś czas. 

Facebook doskonale o tym wie, dlatego sekcja „Czas spędzony na Facebooku” pozwala – oprócz ustawienia limitu czasu w aplikacji (informację o tym, jak to zrobić, zawiera ramka 1) – na zarządzanie powiadomieniami, znajomymi czy preferencjami aktualności. Wszystko to ma prowadzić do bardziej efektywnego korzystania z aplikacji. 

POLECAMY

Ustawienie powiadomień

Pojawiające się na Facebooku powiadomienia wytrącają z równowagi i obniżają poziom skupienia – co jeśli tym razem to coś naprawdę ważnego? 

Facebook pozwala ustawić powiadomienia w taki sposób, aby użytkownik rzeczywiście otrzymywał tylko te, które są dla niego istotne w danym momencie (rys. 1). Jakimi powiadomieniami można zarządzać? Są to m.in. notyfikacje ze stron, grup, wydarzeń, aplik...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy