Instagram testuje umieszczanie wielu linków w opisie profilu

Media społecznościowe Aktualności

Instagram od października ubiegłego roku rozpoczął pracę nad funkcją, które umożliwi użytkownikom dodawanie wielu linków do biografii profilu. Opcja ma rozwinąć biznesowe możliwości Instagrama oraz zastąpić Linktree – aplikację webową umożliwiającą stworzenie strony z wieloma hiperłączami.

 

POLECAMY

Według Insidera Meta potwierdziła, że testuje opcję multi-linkowania, ale podała niewiele szczegółów na ten temat. Nie ma również oficjalnej informacji, kto obecnie posiada dostęp do umieszczania wielu linków.

Nowa funkcjonalność Instagrama

Na przykładzie konta stylistki Sarah Page, która otrzymała dostęp do najnowszej funkcji, możemy zobaczyć, jak na profilu będzie widoczne wiele odnośników.

www.instagram.com/sarahpagehair
 

Obok głównego linku pojawi się informacja o innych, które twórca dodał do swojego opisu. Po kliknięciu w główny link, rozwinie się cała lista, a użytkownik może przejść do strony, która go zainteresuje.

Więcej linków na Instagramie

Oprócz opcji multi-linkowania będzie dostępna również funkcja dodania bezpośredniego linku do Facebooka i grupy na Facebooku. Na razie nie wiadomo, ile użytkownicy będą mogli dodać linków maksymalnie.

Być może wygląd funkcji ulegnie zmianie, jed...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy