Google Shopping – jak skutecznie tworzyć i optymalizować kampanie produktowe w wyszukiwarce?

E-commerce

Obecnie coraz więcej ludzi decyduje się na robienie zakupów online. Dlatego też warto zainwestować w reklamy Google Shopping, które mają kluczowe znaczenie w rozwoju rynku e-commerce. W tym artykule dowiesz się, czym dokładnie jest i jak działa Google Shopping oraz jak tworzyć skuteczne kampanie.

Czym jest Google Shopping i jak wpływa na e-commerce?

Google Shopping to narzędzie, które umożliwia klientom wyszukiwanie produktów, porównywanie cen i zakupy bezpośrednio na stronie Google. Dzięki temu można zaoszczędzić czas na przeglądaniu wielu sklepów internetowych, a także porównać ceny oferowane przez różnych sprzedawców. To niesamowite udogodnienie przyczyniło się do wzrostu popularności Google Shopping wśród klientów e-commerce.

POLECAMY

Reklamy Google Shopping są również korzystne dla sprzedawców, ponieważ pozwalają na dotarcie do większej grupy klientów i zwiększenie sprzedaży. Dodatkowo, reklamy te są wyświetlane w bardzo atrakcyjny wizualnie sposób, co przyciąga uwagę klientów i zwiększa ich skłonność do zakupów. Dlatego wiele firm e-commerce inwestuje w reklamy Google Shopping, aby przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć swoje zyski.

Jednym z wyznaczników kosztów reklam jest stawka CPC, czyli koszt za kliknięcie w reklamę. Według raportu Bidnamic, platformy do zarządzania reklamami Google Shopping, stawki te wzrosły już o 50% w 2021 r. Zjawisko to może być wynikiem pandemii i wzrostu sprzedaży przez internet. Warto jednak odnotować, że stawki CPC są tylko jednym z wielu czynników wpływających na koszty reklam.

Rys. 1. Dealavo analizuje ceny produktów na różnych platformach sprzedażowych. Źródło: www.dealavo.com/pl

System reklamowy Google Shopping działa na zasadzie aukcji. Reklamy są wyświetlane w momencie, gdy ktoś wyszukuje produkty w wyszukiwarce Google. Klienci widzą wówczas wybran...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy