Jak prosto, szybko i przy ograniczonym budżecie tworzyć własną grafikę – darmowe banki zdjęć i aplikacje dla niegrafików

Marketing i sprzedaż

Nie zawsze potrzebny jest projekt na konkurs graficzny. Czasami trzeba coś szybko wrzucić na Facebooka, stronę lub wykorzystać w formie banera do prezentacji. W czasach, gdy na wolny termin w kalendarzu dobrego grafika czeka się tygodniami, a dodatkowo stawki nawet tych początkujących są wywindowane bardzo wysoko, warto zastosować proste narzędzia do obróbki graficznej. Z tego artykułu dowiesz się, jak zaprojektować przyzwoitą grafikę na własnym komputerze lub urządzeniu mobilnym.

Ten artykuł udowadnia, że warto zaprzyjaźnić się z programami do projektowania grafik. Nie znajdziesz tutaj tzw. instrukcji, gdzie kliknąć, bo każdy z wymienionych programów jest bajecznie prosty. Przekonasz się o tym, gdy spróbujesz.

POLECAMY

Dlaczego warto nauczyć się robienia dobrych grafik?

Obrazy zapamiętujemy wielokrotnie szybciej niż tekst. Przeprowadzono nawet badanie, które zostało opisane w książce Wizualny Młotek autorstwa Laury Ries. W dużym skrócie: w 1973 r. profesor psychologii Lionel Standing przeprowadził eksperyment, w ramach którego uczestnicy mieli obejrzeć 10 000 obrazów w ciągu 5 dni. Każdy obraz był pokazywany przez maksymalnie 5 sekund. Później uczestnikom zaprezentowano specjalnie dobrane pary obrazów, z których jeden był już wcześniej prezentowany, a drugi był nowy. Wykazali się poprawnością wskazania na poziomie 70%.

Co należałoby zrobić, aby osiągnąć taki sam wskaźnik zapamiętywania, ale tym razem 10 000 zdań? Wniosek z tego badania jest prosty: dużo łatwiej zapamiętujemy grafiki.

Dlaczego warto je robić samemu?

Nikt tak nie spełni Twoich oczekiwań, jak Ty sam. Z dużym prawdopodobieństwem będzie szybciej. Może nie za pierwszym razem, gdy potrzebujesz czasu na zaznajomienie się z narzędziem, ale od drugiego razu… Ponadto swoje dzieła dużo bardziej się docenia niż czyjeś.

Oto kilka mitów, które jakimś trafem mogły przyjść Ci do głowy, a które trzeba obal...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy