Dwie technologie od Google, które podstawią nogę tradycyjnemu SEO i wyżej podniosą poprzeczkę marketerom

Mobile marketing

Technologie mobilne rozwijają się w takim tempie, że marketerom nie pozostaje nic innego jak nieustanna pogoń za trendami w tym zakresie, aby móc uzyskać przewagę konkurencyjną. Możliwości jest wiele – wystarczy „tylko” wiedzieć, gdzie szukać. Albo patrzeć, czemu sprzyjają najlepsi w branży. Co jest więc dzisiaj technologicznym czarnym koniem w rozwoju stron internetowych? Google już wybrał swoich faworytów. Dowiedz się, co jest największą inwestycją giganta z Doliny Krzemowej.

AMP – szybkość ma znaczenie

Technologia AMP (ang. Accelerated Mobile Pages) to sposób budowania stron internetowych opartych na statycznych treściach. W języku programistów takie rozwiązania to frameworki. Główną cechą tej technologii jest bardzo szybkie ładowanie witryny na urządzeniach mobilnych, nawet w przypadku słabego łącza internetowego (np. 3G). 
Projekt AMP jest inicjatywą open source’ową, która przede wszystkim ma zapewnić nowy standard budowania stron WWW. Technologia ujrzała światło dzienne w lutym 2016 roku w wynikach wyszukiwań Google na mobile. Aktualnie widzimy, że coraz więcej serwisów o charakterze informacyjnym wykorzystuje ten standard, dając użytkownikom bardzo szybki dostęp do treści. Oficjalna strona AMP to https://amp.dev/.

POLECAMY

Jak działa AMP?

Witryny wykonane w technologii AMP działają w taki sam sposób jak normalne strony HTML. Z tą różnicą, że standard AMP wymusza pewne ograniczenia technologiczne, które umożliwiają bezproblemowe działania w każdej nowoczesnej przeglądarce internetowej, która jest obsługiwana przez urządzenia mobilne. Strony wykorzystujące AMP oznaczone są specjalnym symbolem pioruna w wynikach wyszukiwania. Symbol ten występuje tylko w wynikach wyszukiwania dla urządzeń mobilnych.

 

Rys. 1. Symbol o...
Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy