Autor: Tomasz Kąkol

dyrektor sprzedaży,
Spicy Mobile

Związany z agencją marketingu mobilnego Spicy Mobile. Odpowiada za przygotowywanie strategii dla kluczowych klientów, realizację projektów new business oraz opracowywanie działań niestandardowych.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Trendy w reklamie mobilnej – od technologii po formaty reklamowe

Choć 2023 rok nie przyniósł w mobile’u żadnej rewolucji, śmiało możemy powiedzieć, że reklamodawcy odrobili lekcję i coraz skuteczniej wykorzystują możliwości reklamy mobilnej w dotarciu do potencjalnych konsumentów. Ruch i sprzedaż napędzają trzy rzeczy – technologia, dane i interaktywne formaty reklamowe.

Czytaj więcej

Jak dobierać kanały i tworzyć niestandardowe (i skuteczne) kreacje?

Odpowiedni dobór kanału oraz kreacji to główny składnik skutecznej kampanii reklamowej. Jak jednak dobrze wybrać wśród mnogości ich wariantów? Odpowiedzi powinniśmy szukać pośród poniższych elementów: grupa odbiorców reklamy, cel kampanii, czas i miejsce działań.

Czytaj więcej

Zrozumieć mobilnego konsumenta

Rozwój technologii w obszarze mobile marketingu postępuje niezwykle szybko, co najlepiej uwidacznia najnowszy raport Spicy Mobile pt. „MarTech”. Dostępne na mobile’u dane pozwalają lepiej zrozumieć potrzeby i preferencje konsumentów, a możliwości technologiczne – dotrzeć do nich z unikalną i angażującą reklamą.

Czytaj więcej

Mobilne trendy 2022 w pigułce

Blokada 3rd party cookies i jej konsekwencje to jeden z najważniejszych tematów w branży w 2022 r., jednak niejedyny. Przyjrzyjmy się bliżej trendom i wydarzeniom, które będą kształtować marketing mobilny w tym roku.

Czytaj więcej

Formaty reklamy mobilnej od A do Z – od brandingu do performance

Na małym ekranie mieści się znacząco mniej formatów reklamowych – to oczywista oczywistość. Udział mobile’a w torcie reklamy cyfrowej rośnie jednak w tempie dwucyfrowym. Reklamodawców przekonują angażujące formaty rich media oraz wykorzystanie danych do precyzyjnego targetowania – zalety, których nie ma żadne inne medium.

Czytaj więcej