Autor: Szymon Słowik

Współzałożyciel Takaoto, firmy specjalizującej się w audytach dla e-commerce, startupów i dużych serwisów internetowych. Specjalista SEO, marketer, bloger oraz wykładowca. Marketingiem w różnych formach zajmuję się już ponad dekadę. Miał okazję zbierać doświadczenie zarówno podczas pracy w agencji, w wewnętrznym dziale firmy, pracując jako niezależny konsultant i freelancer prowadzący kampanie marketingowe (zwłaszcza SEO, AdWords, content marketingowe).

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

SEO & AI – jak wspierać działania on-site dzięki narzędziom AI?

Sztuczna inteligencja (SI, AI – artificial intelligence) to pojęcie, które całkowicie zdominowało świat SEO na przestrzeni ostatniego roku. Wiąże się z nią zarówno wiele nadziei, jak i obaw. Abstrahując od futurystycznych wizji, chciałbym przybliżyć praktyczne zastosowania narzędzi, które są dostępne „tu i teraz”. Pokażę, jak usprawnić procesy, analizy oraz wykorzystać SI w działaniach kreatywnych pod kątem SEO.

Czytaj więcej

Toolset profesjonalnego SEO-wca

Czy profesjonalne narzędzia w pracy specjalisty SEO są aż tak istotne? Można powiedzieć, że nie, ponieważ najważniejsze jest doświadczenie, umiejętność obserwacji konkurentów, wyników wyszukiwania, znajomość technologii, umiejętność planowania pracy copywriterów i kupowanie linków z popularnych serwisów. Do pewnego momentu można budować wzrosty w ten sposób, jednak na dłuższą metę nie jest to zbyt wydajne, a audyt dużego sklepu internetowego „na piechotę” to prawdziwa udręka. Z pomocą przychodzą specjalistyczne narzędzia SEO i choć koniec końców i tak wszystko ląduje zazwyczaj w arkuszu kalkulacyjnym, to automatyzacja, zbieranie, porządkowanie, przetwarzanie danych oparte na predefiniowanych procesach i raportach potrafi znacząco ułatwić życie.

Czytaj więcej

SEO 2023 – czy to już czas pozycjonowania z AI?

Sztuczna inteligencja (inaczej SI lub AI, od ang. artificial intelligence) to termin określający ogół metod i technologii, które pozwalają na automatyzację procesów myślowych ludzi, takich jak uczenie się na podstawie doświadczenia, rozumienie języka naturalnego (w tym odczytywanie intencji czy kontekstu) i rozwiązywanie rozmaitych problemów, do których może być szczególnie trenowana.

Czytaj więcej

Skąd warto pozyskiwać linki i jak oceniać jakość stron pod kątem link buildingu?

Link building, czyli pozyskiwanie odnośników do swojej strony z innych serwisów internetowych, to jeden z kluczowych elementów procesu pozycjonowania w Google. Z porad zawartych w tym artykule skorzystają zarówno przedsiębiorcy, jak i marketerzy działający w sektorach B2C oraz B2B.

Czytaj więcej

Audyt sklepu online krok po kroku – checklista e-commerce

Na SEO wpływa coraz więcej czynników związanych z użytecznością, jak chociażby dostosowanie do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, bezpieczeństwo czy szybkość strony. Wiele wskazuje ponadto, że na znaczeniu w SEO zyskiwać będą takie czynniki, jak CTR z wyników wyszukiwania czy współczynnik odrzuceń.

Czytaj więcej

Rentowność i rozwój sklepu internetowego – 3 kwestie, o których nie możesz zapomnieć, prowadząc biznes e-commerce

Co do zasady nie przepadam za artykułami w stylu „5 cudownych tricków, które zwiększą Twoją sprzedaż”. Wiadomo, dobrze się klikają, są chętnie czytane, bo wiele osób oczekuje recepty na tzw. quick win. Jest to naiwna postawa i chociaż istnieje pewnie mnóstwo działań, które można wdrożyć stosunkowo łatwo, to zawsze stanowią one zaledwie dodatek względem fundamentu, na którym musi opierać się wzrost Twojego biznesu.

Czytaj więcej

Analiza słów kluczowych - Jak robić to poprawnie w 2019 r.

Słowa kluczowe to jedna z fundamentalnych kwestii w SEO. Bez zrozumienia ich natury praktycznie niemożliwe jest prowadzenie sensownego content marketingu czy nawet planowanie architektury informacji serwisu.

Czytaj więcej

Inbound marketing w praktyce – wykorzystaj siłę treści, społeczności i marketingu w wyszukiwarkach

Inbound marketing to koncepcja wywodząca się bezpośrednio z marketingu za przyzwoleniem – propozycji wysuniętej w 1999 r. przez marketera i autora wielu bestsellerów Setha Godina. Amerykanin słusznie zauważył, że w dobie narastającego szumu informacyjnego walka o uwagę odbiorcy musi przyjąć całkowicie nową formę.

Czytaj więcej

Tekst w Twoim sklepie w kontekście SEO, użyteczności i sprzedaży

Rola słowa pisanego w e-commerce to temat pozornie błahy. Tekst obok zdjęć produktów to jeden z fundamentalnych elementów interfejsu (na razie) sklepu internetowego. Jednak czy poświęcasz mu odpowiednio dużo uwagi? Czy przypadkiem większość osób prowadzących biznes w sieci nie wychodzi z założenia, że tekst to coś tak prostego w przygotowaniu, że każdy poradzi sobie we własnym zakresie? Ci bardziej świadomi i zainteresowani słyszeli, że trzeba zadbać o unikalne opisy produktów (chociaż i z tą „zasadą” można dyskutować, o czym w dalszej części tekstu).  W artykule znajdziesz kluczowe zasady rządzące operowaniem treściami tekstowymi w sklepie internetowym, dzięki którym możesz poprawić skuteczność swojego biznesu.

Czytaj więcej