Autor: Łukasz Kosuniak

doświadczony menedżer marketingu B2B Specjalizuje się w cyfrowej transformacji marketingu i sprzedaży B2B na podstawie umiejętnego korzystania z danych oraz narzędzi automatyzacji. Współzałożyciel B2B Power Group oraz współtwórca metodyki MARS1 umożliwiającej integrację marketingu i sprzedaży B2B. Autor książki ABC Marketingu B2B.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Czy warto dłubać w paszczy krokodyla, czyli jak działa algorytm LinkedIn?

Algorytm LinkedIn jest jak Yeti. Wszyscy o nim mówią, ale nikt go nie widział. Dlatego to właśnie o algorytm LinkedIn najczęściej pytają uczestnicy moich szkoleń z social sellingu. Część z nich, gdy słyszy odpowiedź, robi zawiedzioną minę, inni oddychają z ulgą.

Czytaj więcej

Jak budować eksperckość i generować leady za pomocą webinarów?

Webinary to metoda komunikacji znana od dawna, ale niezwykłą popularność zdobyły w czasie lockdownu wywołanego pandemią. Większość firm, które przed pandemią organizowały szkolenia i spotkania stacjonarne, automatycznie przełączyła się na webinary.

Czytaj więcej

B2B Digital marketing – jak dobierać skuteczne kanały, by pozyskać leady i budować relacje z kontrahentami?

Dla osób pracujących w sprzedaży i marketingu B2B obostrzenia pandemiczne to była nomen omen terapia szokowa. Tradycyjne metody, czyli bezpośrednie spotkania, targi czy konferencje w zasadzie zniknęły z repertuaru dostępnych narzędzi, a jedyne, co pozostało, to traktowany często z pobłażaniem „digital”.

Czytaj więcej

Zrównoważona kampania – klucz do skutecznego generowania leadów B2B

Wiele działań marketingowych na rynku B2B kończy się fiaskiem, ponieważ brakuje w nich równowagi pomiędzy oczekiwaniami dotyczącymi sprzedaży, możliwościami marketingu i oczekiwaniami klientów. Presja na wynik oraz liczbę leadów powoduje, że wybieramy rozwiązania „siłowe”, wierząc, że braki w spójności czy precyzji nadrobimy zasięgiem i kreacją.

Czytaj więcej

Lead leadowi nierówny, czyli jak generować wysokiej jakości leady w B2B

Czy nam się to podoba, czy nie, generowanie leadów to najważniejsze zadanie i ostateczny miernik skuteczności marketingu B2B. Tego oczekuje zarząd, tego domagają się sprzedawcy. Ma być dużo, dobrze i tanio. I w ten trójkąt pełen sprzeczności marketerzy dają się wkręcić, zapominając o jego najważniejszym elemencie, czyli jakości leadów.

Czytaj więcej