Jak budować eksperckość i generować leady za pomocą webinarów?

Temat numeru

Webinary to metoda komunikacji znana od dawna, ale niezwykłą popularność zdobyły w czasie lockdownu wywołanego pandemią. Większość firm, które przed pandemią organizowały szkolenia i spotkania stacjonarne, automatycznie przełączyła się na webinary.

I jak zwykle w takiej sytuacji, po początkowym zachwycie przyszła korekta. Okazało się, że nie można tak po prostu zastąpić spotkań webinarami. Dodatkowo wiele firm po początkowych niepowodzeniach zniechęciło się do tej formuły i mamy coś w rodzaju syndromu niespełnionych nadziei.
Jaka jest prawda o webinarach? Czy to cudowne narzędzie komunikacji i marketingu? Czy warto nadal inwestować w nie, gdy powoli wraca możliwość organizacji tradycyjnych spotkań i szkoleń? Co zrobić, aby webinary były skuteczne i nie stanowiły zbyt dużego obciążenia dla organizatorów oraz prowadzących? Jak przyciągnąć właściwe osoby na webinary?
O tym wszystkim dowiesz się, czytając ten artykuł.
Zacznę od wątku kombatanckiego. Kilkanaście lat temu, kiedy jeszcze internet był czarno-biały, pracowałem w dużej firmie, a moim obowiązkiem było przeszkolenie jej partnerów handlowych z wielu dziedzin – od umiejętności technicznych aż po sprzedażowe. Jak to w korporacji, musieliśmy realizować dość ambitne plany i zazwyczaj dawaliśmy radę. Ale przyszedł taki rok, kiedy chyba komuś na górze „dopisało się” jedno zero i nasz plan szkoleniowy zwiększył się prawie dziesięciokrotnie. Niestety, nie oznaczało to podobnego zwiększenia budżetu. Szybko okazało się, że nie zrealizujemy tego planu tradycyjnymi metodami, czyli za pomocą szkoleń stacjonarnych. 
W ten sposób po raz pierwszy na dużą skalę zaczęliśmy...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy