Video marketing w praktyce – 10 pomysłów na format i dystrybucję online (Cz. 2)

Wideo

Video marketing szturmem zdobywa serca marketerów na całym świecie, a coraz więcej marek w Polsce decyduje się na włączenie ruchomego obrazu w strategię komunikacji na stałe. Chęć realizacji działań video marketingowych jest bardzo ważnym pierwszym krokiem dla każdej marki. Kolejny niezbędny element tej układanki to wybór najskuteczniejszych formatów i form dystrybucji.

W poprzednim tekście omówiłam takie formaty, jak Facebook Video, Facebook Live, Branded Content oraz reklama pre-roll na YouTube, a także testymoniale w serwisie LinkedIn. Czas przyjrzeć się mniej popularnym, jednak niezwykle skutecznym taktykom.

POLECAMY

1. Strona internetowa oparta na treściach wideo

Jak podaje Biblioteka Narodowa, ponad 63% Polaków nie przeczytało w 2015 r. żadnej książki. Statystyki są nieubłagane. Polacy nie chcą czytać. Jednak zazwyczaj to właśnie jedna z najważniejszych platform styku marki z klientem, czyli strona internetowa, bazuje na potężnych ilościach tekstu. Z jednej strony ważne jest, abyśmy pamiętali o pozycjonowaniu przy pomocy słów kluczowych na witrynie internetowej. Z drugiej jednak – jeśli Twój potencjalny klient nie chce czytać, nie zmuszaj go do tego, by musiał brnąć przez morze tekstu. Część treści zawartych na stronie internetowej można w bardzo pr...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy