Video marketing w praktyce – 10 pomysłów na format i dystrybucję online (Cz. 1)

Wideo

„Za 5 lat na Facebooku będzie ciężko znaleźć treści, które nie są ruchomym obrazem” – to stwierdzenie Nicoli Mendelsohn wstrząsnęło światem branży marketingowej kilka tygodni temu. Wiceprezes Facebooka na Europę, Afrykę oraz Bliski Wschód dodała, że w jej przekonaniu wideo jest dziś najlepszym na świecie sposobem na opowiadanie historii. Pozwala nam bowiem przyswoić więcej informacji.

Jeśli zajmujesz się budowaniem komunikacji w oparciu o serwis Facebook, pewnie zauważyłeś już jakiś czas temu, że posty wykorzystujące materiał filmowy osadzony bezpośrednio na Facebooku osiągają znacznie lepsze zaangażowanie i zasięg od postów ze zdjęciem czy tekstów. To nie przypadek. Wideo po prostu jest najskuteczniejszą formą komunikacji w dzisiejszych czasach, a ludzie zarządzający serwisem Facebook skrzętnie to wykorzystują.

POLECAMY

Wideo stanowi najbardziej angażującą formę przekazu, przy jednoczesnym niemal pasywnym udziale odbiorcy. Oglądając film, nasz umysł nie musi pracować tak intensywnie, jak np. wtedy, gdy czytamy. Film ma to do siebie, że pokazuje nam niemal wszystko, co autor chciał przekazać. Tym samym, oglądając wideo, nie musimy wykonywać żadnych dodatkowych czynności, np. pracować wyobraźnią. Dlatego tak często ludzie mówią, że oglądając telewizję, film czy serial, odpoczywają. Dla Ciebie, jako osoby zajmującej się budowaniem działań marketingowych, jest to kluczowa informacja. Każdy marketer bowiem walczy dziś o uwagę, a w erze zalewu informacji skupienie uwagi odbiorcy na naszym komunikacie staje się niemal heroicznym wysiłkiem.

YouTube to nie tylko miejsce, w którym możes...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy