Trzy najważniejsze czynniki SEO, na które warto zwrócić uwagę, budując swój serwis WWW

Temat numeru

Rozpoczynając budowanie swojego serwisu, niejednokrotnie zastanawiamy się, od czego zacząć, na co zwrócić uwagę. Oto lista strategicznie istotnych elementów, które każdy właściciel serwisu powinien wziąć sobie głęboko do serca…

Wersja mobilna serwisu

Statystyka przemawia – ruch mobilny rządzi

Według danych GUS, na koniec grudnia 2015 r. w Polsce jest 56,2 mln telefonów komórkowych. Serwis JEST.MOBI podaje (//www.tnsglobal.pl/coslychac/files/2015/05/POLSKA_JEST_MOBI_2015.pdf), że smartfonizacja w czerwcu 2016 r. według prognozy miała wynieść ok. 64%. Oznacza to, że mamy obecnie ok. 21 mln smartfonów w Polsce. 

POLECAMY

Należy też zauważyć, że wielu użytkowników oprócz typowego telefonu typu smartfon posiada jeszcze tablet. A ile osób ma dwa smartfony – prywatny i służbowy?

Rysunek 1. Źródło: przykład z Google Analytics za 30 dni

 

Wiele firm nastawia się na inwestowanie w urządzenia mobilne – spójrzmy na Microsoft, który kupił Nokię i do (już) swoich urządzeń instaluje Windows Mobile. Skoro sam Microsoft „pcha się” w smartfony, to wiedz, że coś jest na rzeczy.

Skoro mamy tak znaczący postęp w dziedzinie smartfonów, to warto przyjrzeć się budowie stron internetowych. Są dwa typy realizacji serwisów WWW na urządzenia mobilne:

  • W technologii RWD (response web design) – są to witryny internetowe, które same dos...
Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy