Trendy w projektowaniu stron WWW

UX/UI

W kwietniu 2016 r. w świecie cyfrowym funkcjonowało ponad miliard stron internetowych – konkurencja w sieci jest więc ogromna. Poza tym trendy w wyglądzie i mechanizmach działania stron www bardzo szybko się zmieniają, dlatego warto je śledzić i czerpać inspirację przy tworzeniu własnego portalu. 

Wybraliśmy kilka najbardziej popularnych nurtów i rozwiązań webowych, które zawładnęły internetem w 2016 r. i które jeszcze długo powinny być na topie. Sprawdź, które z nich możesz zastosować na swojej stronie.

POLECAMY

Przede wszystkim responsywność

Obecnie prawie 9 na 10 użytkowników internetu posiada przynajmniej jeden smartfon, a urządzenia mobilne to główne narzędzia, dzięki którym zwłaszcza ludzie młodzi łączą się z siecią. Dlatego niezależnie od tego, czego dotyczy Twoja strona, ani tego, czy tworzysz wielki serwis, czy one-page site, jedno jest pewne – musisz sprostać wymaganiom responsywności (responsive web design – RWD). Responsywność to, mówiąc najprościej, zdolność strony do automatycznego dostosowania układu treści do wielkości okna urządzenia, na którym jest wyświetlana. Mimo że o RWD mówi się już od dobrych kilku lat, badania wskazują, że wciąż duża część stron internetowych nie jest responsywna. Pamiętaj jednak, że strona, która nie dopasowuje się do rozmiaru ekranu, to dzisiaj nie tylko przeżytek, lecz także marketingowy strzał w stopę. W 2015 r. Google wprowadził zmiany, przez które w wynikach wyszukiwania na urządzeniach mobilnych jako pierwsze pojawiają się strony do nich dostosowane. Planując więc konkretne rozwiązania graficzne lub programistyczne na swoją stronę, upewnij się, że będą respons...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy